Romek

Romek trafił do fundacji z Poręby Wielkiej, obecnie mieszka w domu tymczasowym, gdzie czeka na adopcję.
Romek jest cudownym, spokojnym i przemiłym kociakiem, który jest niezwykle ufny i chętny do kontaktów z ludźmi i kotami.
Kocurek został przyjęty do fundacji z powodu zaburzeń neurologicznych, diagnoza po badaniach to hipoplazja móżdżku, czyli zaburzenie rozwojowe polegające na niepełnym wykształceniu móżdżku, a w życiu codziennym objawiające się nieskoordynowanymi ruchami i drżeniem ciała, takie koty nazywa się często kiwaczkami. W przypadku Romka choroba powoduje że ma niezborne ruchy podczas chodzenia, może się przewracać. Kocurkowi trzeba pomóc przy zachowaniu higieny przy jedzeniu (wytrzeć mordkę) oraz wyczesać raz w tygodniu, aby pomóc mu w zachowaniu czystości futerka. Romuś stara się korzystać samodzielnie z kuwetki, ale zdarza mu się w niej przewrócić albo skorzystać z podkładu higienicznego rozłożonego koło kuwetki. Przyszły opiekun będzie musiał otoczyć kocurka większa opieką niż inne koty ale w zamian będzie miał pod opieką wspaniałego i pogodnego kociego towarzysza.
Romek lubi zabawy piłeczką, lubi miękkie maskotki i chętnie macha łapkami do kociej wędki.
Szukamy dla Romka niewychodzącego, odpowiedzialnego domu, który pokocha go tak, jak na to zasługuje.
Warunkiem adopcji jest osiatkowanie balkonu (jeśli jest) oraz najczęściej otwieranych okien.
 

UWAGA! Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne. Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR0sWAlFpnuMR960wlQrRTFkGzq_IPYUXLVFLBdpnLUishFSMCd56hXhHTI.….), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: poprzez ankietę lub adopcje@stawiamynalapy.pl
#stawiamynalapy #kotkrakow #kotdoadopcji

Data urodzenia: wrzesień 2020

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: tak

Category: