Działalność

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą osób, które z miłości do kotów i chęci pomagania, wiele lat temu znalazły się w jednym miejscu. Do końca 2013 roku pomagaliśmy jako wolontariusze fundacji Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie oddział Kraków.
1 stycznia 2014 powołana została Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom Stawiamy na Łapy, w ramach której działamy na rzecz krakowskich bezdomnych zwierząt.

Co robimy?

Ze względu na to, że nie prowadzimy schroniska z pomieszczeniami odpowiednimi dla psów, nasza działalność jest skierowana głównie na pomaganie kotom, natomiast w sprawach psich przeprowadzamy interwencje, staramy się pomagać i doradzać, przekazywać potrzebującym karmę, koce, posłania.

W ramach naszej działalności rocznie ratujemy kilkaset kocich istnień.

Zajmujemy się opieką nad kotami – ofiarami wypadków i ludzkiej bezmyślności, poszukujemy domów dla bezdomnych kotów z Krakowa i okolic, zajmujemy się sterylizacją i leczeniem kotów wolnożyjących, oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie mądrej opieki nad zwierzętami.

Współpracujemy również z ponad 150 domami tymczasowymi, w których nasi podopieczni czekają na swoje domy stałe.

Dodatkowo wpieramy karmicieli kotów wolnożyjących i bezdomnych, przekazując im karmę dla podopiecznych oraz pomagając w wyłapywaniu zwierząt na leczenie i sterylizację, a w przypadku kotów „rokujących” także w poszukiwaniu dla nich nowych domów.

Fundacja Stawiamy na Łapy zorganizowała także tzw. Klub U Kocimiaków (dawniej Klub Kibiców Krakowskich Kotów). Członkiem tego elitarnego klubu może zostać każdy, kto zadeklaruje systematyczne, comiesięczne wpłaty na konto krakowskich kotów (kwota minimalna to 2 zł miesięcznie, kwoty maksymalnej nie określamy) przez cały rok. Dzięki tym wpłatom łatwiej nam planować działania fundacji.
Fundacja nie otrzymuje żadnych dotacji z instytucji państwowych czy samorządowych, działa jedynie w oparciu o pomoc ludzi dobrej woli i dzięki działalności sklepu z karma i akcesoriami dla zwierząt. Posiadamy zezwolenie Marszałka Województwa Małopolskiego na organizowanie kwest i zbiórek karmy – do udziału w nich zachęcamy już dzisiaj! Każdy grosz się liczy.

Usługi dla zwierząt

Aby pozyskać dodatkowe środki finansowe Fundacja Stawiamy na Łapy prowadzi różnorodną działalność, z której cały dochód przeznaczony jest na pomoc bezdomnym i pokrzywdzonym zwierzętom.

Gdzie jesteśmy?

Nasi podopieczni w zależności od potrzeby umieszczani są w różnych miejscach.

W Fundacyjnej Kociarni w Krakowie, przebywa pod opieką wolontariuszy kilkanaście kotów. W kociarni przebywają przede wszystkim koty chore, w trakcie leczenia, ale też na kwarantannie i oczekujące na szczepienie czy na zabiegi kastracji i sterylizacji.

Większość naszych podopiecznych czeka na swoje domy stałe w ponad 150 domach tymczasowych w całym Krakowie