Żelka

Żelka oraz jej siostry Trufelka i Stasia, przyjechały do fundacji z szopki na Woli Justowskiej, obecnie mieszkają w domu tymczasowym, gdzie czekają na adopcję.
Żelka to mała filozofka. Często sprawia wrażenie, że dogłębnie analizuje otaczający świat, medytuje nad jego pięknem. Ale tylko do czasu… Do czasu aż w zasięgu wzroku pojawi się ulubiona myszka, wędka lub zabrzęczą smakołyki. Wtedy dostaje turbo przyspieszenia i ze spokojnej filozoficznej duszy zmienia się w mały wulkanik energii. Jest idealnym odzwierciedleniem powiedzenia „cicha woda brzegi rwie” 😉
Żelka lubi przyjść na kolana po porcję pieszczot. Nocą chętnie korzysta z namiotu zrobionego z kołdry. Uwielbia spać z człowiekami i kotami. Bardzo ładnie bawi się z siostrami – chyba, że w grę wchodzi ulubiona wędka, to wtedy nie. Wówczas dzielnie walczy o posiadanie jej na wyłączność.
Dojrzałego i przyzwoitego Rezydenta uwiodła od pierwszych dni, wykorzystując pełen wachlarz niewieścich sztuczek, naprzemiennie roztaczając urok uległości i niedostępności. Amory trwają do dziś…
Koteczka uwielbia pobyty na balkonie, dobrze aby w swoim domu, miała dostęp do takiego solidnie zabezpieczonego królestwa.
Żelka jest młodą i bardzo towarzyską, zarówno ludzko, jak i kocio, koteczką, dlatego adopcja jest obecnie możliwa jedynie do domu z innym kotem lub w dwupaku ze Stasią lub Trufelką.

 

Data urodzenia: czerwiec 2023

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: tak