Timo

Timo jest typowym kotem, lubi chodzić własnymi ścieżkami, a przytulanie jest wtedy kiedy on ma na to ochotę. Uwielbia się bawić. Piłeczka, wędka, laser, ołówek, śrubka… wszystko jest dla niego świetną zabawką. Jednym z jego ulubionych zajęć jest zaczepianie innych kotów, nie stanowi dla niego żadnego problemu wielkość przeciwnika, potrafi zaczepić nawet naszego kocurka, który jest od tego 3x większy. Nie przeszkadza mu w tym nawet jego niepełnosprawność. Timo jest kotem powypadkowym, ma częściowo uszkodzony rdzeń kręgowy przez co nie porusza tylnymi łapkami i ma problemy z wypróżnianiem. Kupę robi samodzielnie, ale w sposób niekontrolowany, natomiast jeśli chodzi o mocz, to trzeba mu pomagać. Jego niepełnosprawność nie przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu. Bawi się i dokazuje jak pozostałe koty. Jest w stanie samodzielnie wspiąć się na łóżko, a nawet i na wysoki drapak. Dobrze czuje się w towarzystwie innych kotów, lubi z nimi spać, bawić się i dbać o wzajemną higienę.

Szukamy dla Timo bezpiecznego, niewychodzącego i kochającego domu, warunkiem adopcji jest osiatkowanie balkonu (jeśli jest) oraz zabezpieczenie najczęściej otwieranych okien przed wypadnięciem kociaka.

 

UWAGA!
 
Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne. Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
 
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR3bEnRi0x-7whvKQMJgFAm3M4ZZXXYPN5Kd1yCABMJz36WXLolzl0xyxmM…), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
 
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Teresa – teresa.borzecka@stawiamynalapy.pl, tel. 691-649-992 (od poniedziałku do soboty w godz. 17:00 – 21:00)
 
#stawiamynalapy #kotkrakow #kotdoadopcji

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: tak

data urodzenia: czerwiec 2020

Category: