Śrubek

Śrubek trafił do fundacji z Lanckorony, po wypadku w wyniku którego stracił ogon, obecnie mieszka w domu tymczasowym, gdzie czeka na adopcję.
 
Pomimo wielu bardzo traumatycznych przeżyć przez które nie ma ogona a w miednicy kilka śrubek, kotek powoli ale stabilnie otwiera się na ludzi. Widać postępy z dnia na dzień , stopniowo daje się pogłaskać , zaczyna wskakiwać na łóżko a od niedawna zaczyna sam domagać się głaskania i cicho przy tym mruczy. Będzie potrzebował czasu na zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu ale zdecydowanie będzie to wspaniały towarzysz.
 
Śrubek to kot o silnym ale delikatnym temperamencie. Przestraszony może zasyczeć ostrzegawczo ale nawet w największym stresie i bólu po operacji nigdy nie ugryzł ani nie podrapał.
Śrubek jako były kot działkowy jest bardzo ciekawski i potrzebuje dużo ruchu, jest także przyzwyczajony do towarzystwa innych kotów, dobrze się z nimi dogaduje i dużo się z nimi bawi. Dlatego powinien trafić do domu z innym kotem.
Kocurek jest całkowicie sprawny, czasem przez brak ogona ma trochę gorszą koordynację ale nie przeszkadza mu to w wskakiwaniu na parapet czy na łóżko.
Śrubek grzecznie korzysta z kuwetki i zjada wszystko co podaje mu się do miseczki.
 
 
 
 
 
 

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: tak

data urodzenia: 2018

Category: