Snapusia

 
 
 
Snapusia i jej siostra Bellatrix trafiły do fundacji z jednej z krakowskich ulic, obecnie Snapusia mieszks w domu tymczasowym, gdzie czekają na adopcję.
Snejpusa – to kotek który ma problemy z równowaga, lecz na tyle nauczyła się z nimi żyć, że zdają się być jedynie słodkim dodatkiem do tego małego kotka i zdecydowanie nie przeszkadzają jej w niczym.
Kociak jest niezwykle mądry czego przykładem jest fakt sprawdzania przez nią zależności miedzy tym co robi, a tym jak człowiek reaguje. O co chodzi? Najlepiej widać to w przypadku jej ulubionej zabawki laserka. Kiedy człowiek zacznie się z nim bawić laserkiem po tym jak kociak np. się oprze łapkami o nogi człowieka to po skończonej zabawie (a laserka nigdy nie ma ten kot dosyć) przyjdzie i zrobi tą samą czynność, by sprawdzić czy to, że oparła się o człowieka spowodowało zabawę, jeśli nie to będzie robiła inne rzeczy i tak w kółko.
Kotka też bardzo szybko uczy się komend słownych, sama połączyła bardzo szybko stanowcze “kocie” z tym, że robi coś nielegalnego i trzeba zaprzestać danej czynności. Lubi głaskanie ale dopiero się go uczy, tak samo jak uczy się proszenia o głaskanie, jest troszkę niepewnym kotkiem i potrzebuje czasu by się przełamać, ale smakołyki przełamują w nim wszelkie granice.
Snejpusia nie jest typem nachalnego złodzieja jedzenia, ale każdą potrawę, którą je człowiek musi zobaczyć, nawet jeśli są to mandarynki.
Snejpusia to kot kochający wodę, dlatego nie obejdzie się bez małej kuwety wypełnionej czystą wodą (jest czyściochem, więc woda w jej basenie nadaje się do zabawy jej zdaniem jedynie przez jeden dzień) uwielbia się w niej pluskać, czasem nawet się położy, tak samo uwielbia kopanie w ziemi, dlatego zasadzona kocia trawka ma dla niej dwie funkcje.
Snejpusia potrzebuje domu z drugim kotem, ponieważ jest bardzo towarzyskim kotem. Snejpusia lubi też zapatrzeć się na człowieka wiec widok 5 cm od twarzy jej żółtych oczu, gdy się zechce chwilę odpocząć, to normalność.
Nasza fotograf dodaje : Wydaje się być kolejnym czarnym kotem. Do tego jeszcze trochę nieśmiałym. Jednak każdy kto poświęci jej trochę uwagi i nie da się zbyć jej nieufnością, dowie się, że jest naprawdę niesamowitym kotkiem. Jej ulubioną rzeczą na świecie są patyczki kosmetyczne (preferuje papierowe). Uwielbia się nimi bawić, aportować je i łowić z kuwety pełnej wody. Jest kotem-wydrą, uwielbia zabawę wodą i w wodzie, chętnie łowi z niej różne zabawki ale też zwyczajnie sobie nią pochlapać. Bardziej niż na kolana pcha się człowiekowi pod pachę, ale to jest przywilej zarezerwowany dla osób, z którymi jest w wielkiej zażyłości. Dotychczas miała towarzyszkę w domu tymczasowym z która świetnie się dogadywała.
Snapusia szuka kochającego, opiekuńczego domu niewychodzącego, z zabezpieczonym balkonem i oknami, najchętniej do innego kota.
 
 
 
 
 

 

 
 

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: tak

data urodzenia: czerwiec 2021

Category: