Shoko ( i Barbaris)

Shoko i Barbaris to bardzo pocieszne i śmiałe kotki. Trafiły do Fundacji z Ukrainy, kiedy jeszcze przebywały na Ukrainie rozwinął się u nich FIP, który szczęśliwie udało się już wyleczyć.
Kocurki są ciekawskie wszystkiego co je otacza i bardzo szybko potrafią przyzwyczaić się do człowieka, szczególnie jak tylko da im jeść. Są ogromnymi łakomczuchami, trzeba bardzo uważać żeby przypadkiem nie zjadły czegoś niepożądanego, niestety mają tendencję do łapania wszystkiego co pachnie jakkolwiek. Mają też bardzo zwinne ruchy, dlatego przy posiłkach i gotowaniu trzeba mieć oczy dookoła głowy.
Chłopaki chętnie zwiedzają każdy kąt mieszkania. Nie ma mowy o siedzeniu za kanapą czy pod łóżkiem. Wejdą wszędzie i obwąchują przestrzeń. Znajdą też sposób żeby wdrapać się na najwyższe miejsce w mieszkaniu i będą tam przesiadywać.
Szoko jest dużo spokojniejszym, również rocznym kotem. Jest odrobinę mniejszy i cały czarny. Uwielbia spać, ale najlepiej w towarzystwie człowieka. Często nawet w środku drzemki przypomni sobie że nie został wystarczająco wymiziany i przyjdzie pokazać brzuszek, a następnie uśnie wciśnięty pod pachą. Noce lubi spędzać tuż obok człowieka, chociaż nie zawsze, czasem potrzebuje przestrzeni. Tak jak Barbaris uwielbia się bawić, chociaż nie zawsze chce mu się biegać. Ma ogromną słabość do kocimiętki i waleriany. Szoko ma niepokojące wyniki nerek, dlatego musi być pod obserwacją.
Chłopaki bardzo się kochają i mimo tego, że czasem się kłócą i ganiają to szybko dochodzą do zgody i przytulają się do siebie i wzajemnie czyszczą. Najbardziej lubią polować na wędkę z piórkami, choć wtedy mogą trochę się ze sobą pokłócić. Od czasu do czasu lubią się do siebie wtulić i razem spać. W ciągu dnia nie ma mowy o tym, żeby zapomnieć, że są obok, oboje są atencjuszami i towarzyszą człowiekowi w każdej czynności, głośno gadają, mruczą i oczywiście przytulają się.
Kotki są niewychodzące, ale ciekawi je świat za otwartymi drzwiami i oknami, dlatego trzeba zabezpieczyć odpowiednio mieszkanie. Są ciekawskie innych zwierząt, kotów czy psów, więc jest szansa, że mogłyby się z nimi polubić.
Szukamy dla Shoko i Barbarisa wspólnego bezpiecznego, kochającego domu niewychodzącego, z zabezpieczonym balkonem (jeśli jest) i oknami, który otoczy je miłością i najlepszą opieką.

UWAGA! Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://tinyurl.com/ankietaSnL ), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: poprzez ankietę lub adopcje@stawiamynalapy.pl
#stawiamynalapy #kotkrakow #kotdoadopcji 

Data urodzenia: czerwiec 2021

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: tak

Category: