Pixi

Pixie jest przebojową małą koteczką – uwielbia gonitwy, zdobywanie nowych terenów, zapasy z braćmi oraz zaczepianie do wspólnych zabaw inne koty. Nie boi się nawet dorosłych, kilka razy większych od niej rezydentów i chętnie wdaje się z nimi w przyjacielskie “bójki” oraz wspólne zabawy myniami.
Pixie ma niespożyte pokłady energii, więc chętnie znajdziemy jej wspólny dom z którymś z rodzeństwa lub jako towarzystwo do innego młodego i energicznego kota.
Koteczka chętnie wchodzi w interakcje również z człowiekiem – opiekuna również najchętniej zaczepia do wspólnej zabawy, choć daje się również pogłaskać (mruczy wtedy pięknie), potrafi też zasnąć obok na kanapie, przytulona do nogi.
Pixie trafiła do nas wraz z mamą i czwórką swojego rodzeństwa, gdy miała raptem kilka dni. Kocia mama grzecznie karmiła dzieciaki, ale niestety gdy miały raptem 6 tygodni poważnie zachorowała i nie mogła dłużej zajmować się potomstwem. Na szczęście malce umiały już wtedy bezbłędnie korzystać z kuwetki oraz zjadać ze smakiem całą zawartość miseczki. Jedynym wspomnieniem po tym, że straciły mamę za wcześnie jest lekki syndrom sierocy – maluchom zdarza się ssać siebie na wzajem lub kocyk.
Pixie nigdy nie grymasi przy miseczce, z kuwetki korzysta bezbłędnie.

 

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Sterylizacja: nie

Data urodzenia: październik 2018

Category: