Minka

Minka przyjechała do fundacji spod Częstochowy, mieszka obecnie w domu tymczasowym, gdzie czeka na adopcję.
Minka to bardzo wszędobylski i energiczny kotek, wszędzie jej pełno, jest bardzo odważna i ciekawska, nie boi się nawet odkurzacza, o ile nie jest za blisko.
Jest bardzo towarzyska, chodzi za człowiekiem jak pies, co może być odebrane jako plątanie się pod nogami. Uwielbia towarzyszyć w codziennych czynnościach oraz zawsze nadzoruje sprzątanie kuwety. Miłość do opiekuna okazuje dając baranki głową i liżąc człowieka po twarzy. Pięknie ugniata kocyki oraz kolana i głośno mruczy. Oprócz mruczenia, potrafi też ćwierkać jak ptaszek zamiast standardowego miau.
Niestety atakuje ręce, nad czym trzeba pracować.
Uwielbia wszystkie zabawki, a w szczególności lubi zabawę wędką. Kiedy się zmęczy, chętnie zasypia obok opiekuna lub na nim. Lubi wchodzić pod koc i tam leżeć lub spać, zaraz obok ludzkich nóg.
Umie korzystać z drapaka i kuwetki.
Ze względu na wrazliwy brzuszek je gotowanego barfa (gotowane mięso z suplementami).
Minka ma zatkany kanalik łzowy, mozna go udrożnić w czasie kastracji. Na codzień jej to nie przeszkadza, po prostu czasami oczko jej łzawi.
Dobrze odnajduje sie w towarzystwie innych kotów, które się z nią bawią i dotrzymują towarzystwa, gdy człowieka nie ma w domu, więc najlepsza byłaby adopcja na dokocenie do innego kota o podobnym temperamencie.
 
 
 

Data urodzenia: lipiec 2023

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: jeszcze nie