Loki

Loki, a dla przyjaciół Pirat jest kotem, obok którego nie da się przejść obojętnie. Jest dużym, solidnie zbudowanym kocurem, o spojrzeniu takim, że miękną kolana. Chociaż na pierwszy rzut oka wzbudza respekt, to tak naprawdę może powalczyć o tytuł najmilszego kota roku lub dekady. Każda osoba dla niego automatycznie ma status kumpla, wobec swoich opiekunów jest niezwykle czuły.
A jaki jest z charakteru? Loki przede wszystkim jest pewny siebie, bezpośredni czasem trochę za bardzo, towarzyski, wesoły. Czasami bywa gadatliwy, a gdy nie ma partnera do rozmowy lubi podebatować sam ze sobą, bo ma podobne zainteresowania. Mimo dojrzałego wieku jest bardzo aktywny, bawi się dużo i chętnie a jego sprawność fizyczna może wpędzić w kompleksy młodsze od niego koty. Jego hobby to zabawa w policjanta- uspokaja niegrzeczne koty, pilnuje, żeby każdy był spokojny i bez wahania staje w obronie człowieka. Jest też pomysłowy i lubi płatać innym kotom psikusy, jest też dość sprytny chociaż nie jest najostrzejszym ołówkiem w piórniku. Szanuje ciszę nocną i przestrzega rozkładu dnia.
Jego relacje z innymi kotami można określić jako skomplikowane. Loki to kot o silnej osobowości i może peszyć mniej pewne siebie koty. Zdecydowanie to dobry kompan dla kota równie przebojowego jak on. W domu tymczasowym dał się poznać jako doskonały niania dla kociąt. Świetną relację ma z kilkumiesięczną kotką Stellą, z którą tworzą duet niczym Leon Zawodowiec i Matylda. Doskonale się uzupełniają i razem mogliby mieć wszystko, a najchętniej to wspólny dom.
Loki to kot niemalże idealny, ma tylko jeden minus i nie jest to „jedno uszko bardziej”. Tym minusem jest przewlekła niewydolność nerek. Aktualnie jedynym objawem, po którym można poznać, że jest coś nie tak, to zwiększone pragnienie. Pacjentem jest luksusowym, jego leczenie nie sprawia większych kłopotów i aktualnie opiera się głównie na lekach doustnych i odpowiedniej diecie.
Na koniec dodam, że jak każdy porządny kocur Loki jest miłośnikiem kuwet, szanuje drapaki i zdrowe jedzenie.
We wszelkich sprawach, czy to dietetycznych, behawioralnych lub około medycznych dom tymczasowy zapewnia pełne przeszkolenie i wsparcie.

Loki odszedł :( 

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Sterylizacja: tak

Data urodzenia: 2008

Category: