Benzi i Ołówek

Benzi i Ołówek trafiły do fundacji z Olkusza, obecnie mieszkają w domu tymczasowym, gdzie czekają na adopcję. Benzynka, ale czesciej Benzi, Pysia, Pysix, Pysiando, Pysiula, Pysinka Nie będzie przesada stwierdzenie, że Pysia to najsprytniejsza kotka na świecie. Potrafi niczym konik polny, skoczyć na wysokość kilkukrotnie większą niż ona sama. Świetnie radzi sobie również w skoku w dal. Została tez przyłapana na wspinaniu się po zjeżdżającej z górnej polki szafy kołdrze i odbiciu się od niej, po czym zaczepieniu na jednej łapce na drzwiach (serio!). 50% Pysi stanowią uszy. Niewykluczone, że dzięki nim jest taka lotna i zwinna. Pysia jest uosobieniem kocich ruchów. Na marginesie, surykatkowych tez. Sposób w jaki się przeciąga, łasi, spaceruje, czy prosi o jedzenie, jest zdecydowanie niepowtarzalny. Gracji zazdroszcza jej takie gwiazdy jak Maggie Smith, Kim Kardashian czy Tomasz Karolak. Pysinka jest totalna przytulaską. Ale, ale, na swoich warunkach! Chętnie przychodzi na sesje głaskana, a jak ma już dosyć, spuszcza łapki blisko ziemi i zeskakuje z lóżka. Nie pogardzi tez niespodziewanym głaskaniem. Często staje na stole czy lóżko, delikatnie miauczy i wyciąga łapki do góry, dając znać, że jest gotowa na przytulanko. Benzi jest kotka niezwykle kreatywna. Potrafi zająć się sobą sama i zupełnie nikomu nie przeszkadzać, no chyba, ze akurat ma z bratem sesje ganianka po mieszkaniu. Jeszcze tylko nie otwiera sobie sama puszki, ale wszystko przed nią. Jedna z najlepszych zabaw jest rzucanie gumki do włosów przed siebie i przeprowadzenie zwinnego ataku na nią. Kotki to superśmieszne rodzeństwo, które świetnie się ze sobą dogaduje, zarówno podczas zabawy, jak i odpoczynku. Mimo młodego wieku, Małpki dużo już przeszły. Do fundacji trafiły niesamowicie wygłodzone (ledwie cokolwiek ważyły), chore i poranione. Olis miał amputowane 2 paliczki z powodu zakażenia rany, a Beni ma źle zrośnięta łapkę, która trzeba będzie operować kiedy dorośnie (tym bardziej zachwyca i szokuje jej zwinność). Ważne jest, żeby trafiły do opiekunów odpowiedzialnych i bezpiecznego domu, gdzie będą traktowane jak członkowie rodziny i będą miały zapewniona dużą dawkę zabawy.

Szukamy dla Ołówka i Benzi wspólnego niewychodzącego, odpowiedzialnego domu, który pokocha je tak, jak na to zasługują Warunkiem adopcji jest osiatkowanie balkonu (jeśli jest) oraz najczęściej otwieranych okien.

 

UWAGA!
 
Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne. Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
 
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR3bEnRi0x-7whvKQMJgFAm3M4ZZXXYPN5Kd1yCABMJz36WXLolzl0xyxmM…), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
 
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: poprzez ankietę lub adopcje@stawiamynalapy.pl
 
#stawiamynalapy #kotkrakow #kotdoadopcji

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: tak

data urodzenia: lipiec 2021

Category: