Kochani!
Kolejny tydzień za nami, więc meldujemy się z podsumowaniem!

❗️ LICZBA KOTÓW: 231, w tym 5 rezydentów pod naszą stałą opieką.

Pod poniższym linkiem możecie zobaczyć zestawienie wszystkich naszych kocich ogonków:
https://drive.google.com/…/1Kj4DrSq32…/view…

🏠 W tym tygodniu z nazawszowego domu macha nam Węgielek, Iskierka, Ronaldinia, kocur z Podłęża (wrócił do właścicielki)). Długiego i szczęśliwego życia, kotelaszki!

🆕 NOWE KOTY:
Kotka z Radoczy – pod naszą opiekę trafiła ok. 6-letnia kotka po wypadku komunikacyjnym, na szczęście nie ma żadnych złamań ani obrażeń wewnętrznych tułowia, lecz dostała w głowę, w związku z czym jest pod opieką kliniki całodobowej, która monitoruje jej stan i obrzęk mózgu, rokowania póki co są dobre.

2 kociaki z Poręby Wielkiej – pod naszą opiekę trafiły również dwa około półroczne kociaki odłowione na zabieg kastracji, nie są jednak dzikie, tylko trochę przestraszone, więc jeśli będą rokowały na oswojenie, to będziemy im szukać domów stałych.

👩‍🔬 KOTY ROZPOCZYNAJĄCE/KONTYNUUJĄCE LECZENIE:

Agata – kotka z uwagi na silną anemię pozostaje pod opieą kliniki całodobowej, gdzie przeprowadzono transfuzję krwi.

Stefan – kocurek stracił apetyt i zaczął wymiotować, wstępne badania wskazywały na niedrożność jelit, dlatego zostało wykonane badanie rtg z kontrastem. Na szczęście badanie wykluczyło obecność ciał obcych w jelitach i wykazało, że są drożne. W badaniu usg zauważono stan zapalny jelit, z uwagi na ogólne kiepskie samopoczucie kocurek pozostaje pod opieka kliniki całodobowej, gdzie wprowadzono odpowiednie leczenie.

Psotka – kotka miała wykonany rezonans magnetyczny głowy. Badanie wykazało zmiany pourazowe z przebytym krwiakiem wewnątrzczaszkowym. Jesteśmy w kontakcie z neurochirurgiem z Wrocławia, który oceni czy jest możliwość operacji.

Kocur z ogrodu – kontynuujemy leczenie zapalenia dróg oddechowych.

Kotka z działek – leczymy zapalenie górnych dróg oddechowych.

Puma – kocurek miał wykonany zabieg plastyki odbytu (z uwagi na wypadający odbyt), a także usunięty z żołądka kawałek zabawki, który zjadł i nie mógł wydalić. Niestety po zabiegu plastyki miał problemy z regularnym wypróżnianiem się, a szew puścił, w związku z czym konieczny będzie ponowny zabieg.

🕵️‍♀️ ŁAPANKI:
Wieliczka: 1 kotka
Kwaczała: 1 kocur (na leczenie)
Mogilany: 1 kotka, 1 kocur
Poręba Wielka: 4 koty
Kraków, ul. Rybitwy: 1 kocur
Kraków, ul. Widok: 1 kocur
Kraków, ul. Dąbrowskiego: 1 kotka

KOTY WYPUSZCZONE PO STERYLIZACJI:
W tym tygodniu brak.

✴️ PILNIE SZUKAMY DOMÓW TYMCZASOWYCH!!!

Zapewnimy jedzenie, żwir, wyposażenie (kuweta, klatka, wszystko, czego będziecie potrzebować). Jeśli ktoś miałby chęć pomóc kocim rodzinkom dając im kawałek podłogi, bardzo prosimy o wypełnienie poniższej ankiety: https://tinyurl.com/mr338rk2

✴️ CHCESZ POMAGAĆ RAZEM Z NAMI?

Zachęcamy do zgłoszenia się pod poniższym linkiem https://www.stawiamynalapy.pl/wolontariat/

✴️ BIERZEMY UDZIAŁ W INICJATYWIE „OCALONE ŁAPKI”

Wiesz, że jedna puszka to nie majątek, ale dla nas to prawdziwy skarb?
https://ocalonelapki.pl/krakowska-fundacja-stawiamy-na-lapy/

🚗 KILOMETRY I GODZINY

KILOMETRY:

W ostatnich tygodniach nasza ekipa pokonała następującą ilość kilometrów:
Karolina: 112
Olga: –
Agnieszka: 269

gdy wspólnie z naszymi wolontariuszkami i wolontariuszami reagowali na najpilniejsze wezwania, rozwozili zamówienia, dostarczali zapasy do domów tymczasowych, koty do weterynarzy i karmę dla dziko żyjących bezdomniaków. Wspólnie ogarniali też wszelkie tematy dotyczące kociarni.
600 km w każdym tygodniu (dane szacunkowe) zrobili nasi niezawodni wolontariusze – jeżdżąc na wizyty przedadopcyjne, odwożąc koty do domów, pomagając w konsultacjach weterynaryjnych, czy dowożąc rzeczy potrzebne na kociarni.

GODZINY:

W ostatnich tygodniach nasza ekipa czuwała nad naszymi podopiecznymi przez następującą ilość godzin:
Karolina: 17
Olga: –
Ewa: 30
Agnieszka: 34

700 godzin w każdym tygodniu to szacunkowy czas, który poświęciły im nasze wolontariuszki i wolontariusze – czy to podczas transportów kociaków, wizyt, fotografowania czy miliona innych rzeczy. To w zasadzie stałe minimum, bo zawsze trzeba koty nakarmić, posprzątać, zawieźć do lecznicy czy domu tymczasowego.

Jeśli możecie przekazać nam darowiznę, choćby najmniejszą, to prosimy o wpłaty na poniżej podane konto:
Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom
Stawiamy Na Łapy
79 2130 0004 2001 0651 3691 0001

Za wszelką pomoc z całego serca dziękujemy.
I przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami!
Bo bez Was – to wszystko, co robimy – naprawdę nie byłoby możliwe!

#stawiamynałapy #podsumowanietygodniowe