Kochani!
Kolejny tydzień za nami, więc meldujemy się z podsumowaniem!

STAN KOTÓW: 284, w tym 8 rezydentów pod naszą stałą opieką.

Pod poniższym linkiem możecie zobaczyć zestawienie wszystkich naszych kocich ogonków:
https://drive.google.com/…/1fnSNJpshVW…/view…

Z nazawszowego domku machają Wam w tym tygodniu Ulisia, Musia, Sima, Mikky oraz Ricky. Długiego i dobrego życia, kotelaszki ❤

Niestety w tym tygodniu są też smutbe wieści. U Oscara niewydolność nerek pogłębiała się mimo leczenia, był już poważnie zatruty mocznikiem, jedyne co mogliśmy zrobić, to pomóc mu odejść 🙁

NOWE KOTY:

Kociak z ul. Dąbrowej – udało się złapać drugiego kociaka z silnym kocim katarem, oboje są obecnie w leczeniu.

KOTY ROZPOCZYNAJĄCE/KONTYNUUJĄCE LECZENIE:

Kociaki z ul. Dąbrowej – leczymy koci katar.

Kotka z Alexandri – przeszła zabieg sanacji.

Marik – przeszedł zabieg sanacji.

Kociak z Mszany – kontynuujemy leczenie okulistyczne.

Kicia – kotka straciła apetyt, do tego doszły wymioty. Wykonane badania wskazują na zapalenie trzustki, wdrożono odpowiednie leczenie.

Inka – kotce niedawno usunięto guz na listwie mlecznej, a wynik histopatologii potwierdził, że była to zmiana nowotworowa złośliwa, w związku z tym kotka odbyła konsultację onkologiczną – na szczęście na ten moment nic nie wskazuje na przerzuty, ale jej stan będzie musiał być monitorowany. Niestety kotka ostatnio ma także problem z krwawieniem z nosa – diagnozujemy przyczynę.

Olaf – u kocurka ponownie pojawił się kaszel, badanie wykazało ogniska zapalne w płucach, wdrożono odpowiednie leczenie.

Kociaki spod Chrzanowa – kociaki jakiś czas temu zakończyły leczenie kociego kataru, niestety ostatnio powrócił wypływ z oczu, wdrożono leczenie okulistyczne.

Kociak z ul. Błotnisko – leczymy zapalenie płuc.

Alex – kocur pomimo niedawnego zabiegu sanacji znów ma zapalenie dziąseł, badania wskazują, że przyczyną jest kaliciwirus, będziemy próbowali wyeliminować ta przyczynę.

Kociak z Chrzanowa – nadal diagnozujemy przyczynę częstych wymiotów u kociaka, na szczęście maluch czuje się coraz lepiej – wymioty zdarzają się rzadziej, a kociak jest aktywny.

ŁAPANKI:

W tym tygodniu brak.

KOTY WYPUSZCZONE PO STERYLIZACJI:

Siepraw: 2 kotki

WYDARZENIA INNE

PILNIE SZUKAMY DOMÓW TYMCZASOWYCH!!!

Zapewnimy jedzenie, żwir, wyposażenie (kuweta, klatka, wszystko, czego będziecie potrzebować). Jeśli ktoś miałby chęć pomóc kocim rodzinkom dając im kawałek podłogi, bardzo prosimy o wypełnienie poniższej ankiety: https://forms.gle/AxgS9ZjmktkY7RfB6

BARDZO PROSIMY O WSPARCIE FINANSOWE DLA KOTÓW Z UKRAINY

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę trafiło do nas 112 kotów ewakuowanych z terenów objętych działaniami wojennymi. Są to koty właścicielskie, których opiekunowie zrzekli się, niepewni o swój dalszy los. Koty trafiły do nas wymęczone długą podróżą, często chore. Zbieramy fundusze na opłacenie leczenia naszych ukraińskich podopiecznych, a także na pokrycie kosztów ich codziennego utrzymania, każda złotówka jest dla nas w tej chwili na wagę złota, jeśli możecie nas wesprzeć, to błagamy Was o to z całego serca. Tutaj link do zbiórki: https://zoodoptuj.pl/…/ukrainskie-koty-pod-opieka…

CHCESZ POMAGAĆ RAZEM Z NAMI?

Zachęcamy do zgłoszenia się pod poniższym linkiem 🙂 https://www.stawiamynalapy.pl/wolontariat/

KILOMETRY I GODZINY

KILOMETRY:

W ostatnim tygodniu dziewczyny pokonały następującą ilość kilometrów:
Ewa: 698
Kasia: 400

gdy wspólnie z naszymi wolontariuszkami i wolontariuszami reagowali na najpilniejsze wezwania, rozwozili zamówienia, dostarczali zapasy do domów tymczasowych, koty do weterynarzy i karmę dla dziko żyjących bezdomniaków. Wspólnie ogarniali też wszelkie tematy dotyczące kociarni.
600 km w każdym tygodniu (dane szacunkowe) zrobili nasi niezawodni wolontariusze – jeżdżąc na wizyty przedadopcyjne, odwożąc koty do domów, pomagając w konsultacjach weterynaryjnych, czy dowożąc rzeczy potrzebne na kociarni.

GODZINY

W ostatnim tygodniu dziewczyny czuwały nad naszymi podopiecznymi przez następującą ilość godzin:
Ewa: 42,5
Kasia: 39,5

700 godzin w każdym tygodniu to szacunkowy czas, który poświęciły im nasze wolontariuszki i wolontariusze – czy to podczas transportów kociaków, wizyt, fotografowania czy miliona innych rzeczy. To w zasadzie stałe minimum, bo zawsze trzeba koty nakarmić, posprzątać, zawieźć do lecznicy czy domu tymczasowego.
Jeśli możecie przekazać nam darowiznę, choćby najmniejszą, to prosimy o wpłaty na poniżej podane konto:

Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom
Stawiamy Na Łapy
79 2130 0004 2001 0651 3691 0001
Za wszelką pomoc z całego serca dziękujemy.
I przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami!
Bo bez Was – to wszystko, co robimy – naprawdę nie byłoby możliwe!

#stawiamynałapy #podsumowanietygodniowe

Ps. Ze zdjęcia pozdrawia Was nasz Irys, który postanowił zatrzymać ruch kolejowy, dopóki nie znajdzie nazawszowego domku 🙂 ❤