Kochani!
Kolejny tydzień za nami, więc meldujemy się z jego podsumowaniem!

STAN KOTÓW: 90, w tym 9 rezydentów pod naszą stałą opieką.

Pod poniższym linkiem możecie zobaczyć listę wszystkich kotów znajdujących się pod naszą opieką:
https://drive.google.com/file/d/1LluosvNcsO5dC_34R5SWP7sihO9LKBOk/view?usp=sharing

W tym tygodniu z nazawszowego domku macha Wam nieoczekiwanie nasza rezydentka Felicja  Pewna Pani się w niej zakochała i obiecała zadbać o jej leczenie, więc panna zamieszkała na swoim  Niech żyją razem długo i szczęśliwie 

NOWE KOTY:

Sisi – wróciła z adopcji 

KOTY ROZPOCZYNAJĄCE/KONTYNUUJĄCE LECZENIE:

Koty z Kapelanki – dalej walczą z grzybicą, ale od weekendu robią to już we własnym dt 

Ryjek – zakończył kurację FIPową i zaczął 84-dniowy okres obserwacji – trzymajcie mocno kciuki!

Kotka z Kapelanki – kontynuuje leczenie na ecoli hemolityczne, choć jeden posiew wyszedł już negatywny, kolejny za miesiąc i miejmy nadzieję, że panna wreszcie będzie zdrowa.

Kicia i Pumeks – również leczą się na ecoli hemolityczne.

ŁAPANKI:

Ciężarna kotka z Nowosądeckiej.

KOTY WYPUSZCZONE PO STERYLIZACJI:

3 koty z Brzezinki, 4 kotki ze Ściegiennego, młoda kotka z Miechowa, kotka z Morelowej, kotka z Tyńca.

WYDARZENIA INNE:

STAWIAMY NA KASTRACJĘ!

Kwiecień już się rozpędził, tak samo jak kotki, które w większości są już ciężarne… Dlatego wzięliśmy sprawy we własne ręce, bo nie ma na co czekać. Zapraszamy Was do dołączenia do grupy, w której zbieramy fundusze stricte na zabiegi kastracji dla wolnożyjących kotów, na bieżąco też informujemy, ile z nich udało nam się już ciachnąć. Nie możemy dopuścić do tego, żeby przez opieszałość urzędników wzrastała bezdomność i nieszczęście. Chodźcie do nas, razem możemy zrobić więcej!
https://www.facebook.com/groups/131523957679901/

TRWA WIELKANOCNE WYDARZENIE KOSZYCZKOWE!

Serdecznie Was zapraszamy do dołączenia do akcji i zakupu świątecznego śniadanka dla choćby jednego bezdomnego zwierzaka  Zwierzaków wszelkiego gatunku jest cała masa, bo w wydarzeniu bierze udział aż 20 organizacji. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!
Święta już lada moment, a ciągle nie mamy kompletu koszyczków dla wszystkich zwierzaków.
Nasza wolontariuszka nakręciła też wspaniały instruktaż, jak dokonać zakupu koszyczków, więc korzystajcie: https://www.facebook.com/events/615687365878655/permalink/628528941261164/
Wszystkie szczegóły wydarzenia pod poniższym linkiem:
https://www.facebook.com/events/615687365878655/

CHWILOWO WSTRZYMUJEMY ADOPCJE

W związku sytuacją epidemiologiczną i aby zadbać o zdrowie naszych wolontariuszy oraz ich rodzin, zdecydowaliśmy o czasowym wstrzymaniu adopcji.
Decyzja wynika z faktu, że częścią procesu adopcyjnego jest wizyta przedadopcyjna oraz wizyta w domu tymczasowym.
Mamy nadzieję, że ta sytuacja wkrótce się zmieni, ale na tą chwilę kierujemy się hasłem #zostańwdomu – dla bezpieczeństwa własnego i innych.

KILOMETRY I GODZINY

KILOMETRY:

Gosia pokonała w tym tygodniu 450 km, a Helen 279 km, gdy razem z naszymi wolontariuszami reagowała na najpilniejsze wezwania, razem odławiali koty w celu leczenia lub sterylizacji, rozwozili zamówienia, dostarczali zapasy do domów tymczasowych, koty do weterynarzy i karmę dla dziko żyjących bezdomniaków. Wspólnie ogarniali też wszelkie tematy dotyczące kociarni.

300 km w każdym tygodniu (dane szacunkowe) zrobili nasi niezawodni wolontariusze – jeżdżąc na wizyty przedadopcyjne, odwożąc koty do domów, pomagając w konsultacjach weterynaryjnych, czy dowożąc rzeczy potrzebne na kociarni.

GODZINY

19 godzin to czas, który podczas codziennego czuwania przez ten tydzień nad naszymi podopiecznymi spędziła w tym tygodniu Gosia, Helen spędziła kolejne 26.

300 godzin w każdym tygodniu to szacunkowy czas, który poświęcili im nasi wolontariusze – czy to podczas sprzątania kociarni, czy też podczas transportów kociaków, wizyt, fotografowania czy miliona innych rzeczy. To w zasadzie stałe minimum, bo zawsze trzeba koty nakarmić, posprzątać, zawieźć do lecznicy czy domu tymczasowego.

Jeśli możecie przekazać nam darowiznę, choćby najmniejszą, to prosimy o wpłaty na poniżej podane konto:

Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom
Stawiamy Na Łapy
79 2130 0004 2001 0651 3691 0001
Za wszelką pomoc z całego serca dziękujemy.
I przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami!
Bo bez Was – to wszystko, co robimy – naprawdę nie byłoby możliwe!

#stawiamynałapy #podsumowanietygodniowe

Ps. Na zdjęciu możecie zobaczyć naszego „honorowego kota”, który jest jedynym psem pod naszą opieką  Puczo przeprowadził się niedawno z hoteliku do domu tymczasowego i jak widać – korzysta z życia na maxa