Kochani!
Kolejny tydzień za nami, więc meldujemy się z jego podsumowaniem!
Wyjątkowo nie będzie zbyt wielu informacji, bo przez okres świąteczny niewiele się dzieje.
Głównie skupiamy się na dyżurowaniu na kociarni i leniuchowaniu 

STAN KOTÓW: 160, w tym 10 rezydentów pod naszą stałą opieką.

Pod poniższym linkiem możecie zobaczyć listę wszystkich kotów znajdujących się pod naszą opieką:
https://drive.google.com/…/1lRjfpDRTGHijmrvZT5Xl0weqY…/view…

W tym tygodniu z nazawszowszowych domków machają Wam Bonifacy wraz z Kruszynką, którzy w niedzielę wspólnie przeprowadzili się do nowego domku oraz Riga, która skradła serce swoim opiekunom i jej dom tymczasowy stał się jej własnym na zawsze 

BŁAGAMY O NOWE DOMY TYMCZASOWE!!!

Jeśli macie w domu miejsce dla dorosłego kota lub kociaka napiszcie lub zadzwońcie do nas koniecznie – z karmą, weterynarzem i wszystkimi sprawami organizacyjnymi możemy pomóc, brakuje nam przede wszystkim MIEJSCA!), lecz mimo to musieliśmy “wyczarować” miejsce dla kilku kociaków, które pilnie wymagały pomocy i przede wszystkim opieki weterynaryjnej.
Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie tego, jak funkcjonują domy tymczasowe znajdziecie pod poniższym linkiem:
https://www.facebook.com/stawiamynalapy/posts/2597393043606863?

KOTY ROZPOCZYNAJĄCE/KONTYNUUJĄCE LECZENIE:

Ryjek i Buka (zwana Bułką) – opiekunka z domu tymczasowego zaniepokojona spadkiem apetytu i zmianą zachowania kociaków poprosiła o wizytę u weterynarza, czekamy na wyniki badań.

KOTY WYPUSZCZONE PO STERYLIZACJI:

Kotka z Rącznej, kotka z Zakopiańskiej.

WYDARZENIA INNE

WSPÓLNE ZWIERZAKOWE ŚWIĄTECZNE KOSZYCZKOWANIE

Akcja zakończyła się wspaniałym sukcesem!
Każdy z podopiecznych z 18 organizacji dostał swój świąteczny koszyczek, a niektórzy dostali nawet po dwa!  Serdecznie dziękujemy za Wasz udział!

KALENDARZE FUNDACYJNE

Często pytacie, czy są jeszcze dostępne w sprzedaży – otóż są!  Cały rok 2020 możecie spędzić z naszymi kociaszkami! Zapraszamy do zakupu pod poniższym linkiem:
https://szopfilantrop.pl/kalendarze,38,0.html

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ NA RYNKU

Jak tradycyjnie co roku i tym razem byliśmy na kiermaszu świątecznym na krakowskim rynku. Mimo niesprzyjającej aury byliśmy zaskoczeni ogromnym zainteresowaniem naszym rękodziełem i Waszymi licznymi odwiedzinami – dziękujemy wszystkim wspierającym za hojność i serdeczność  

KILOMETRY I GODZINY

KILOMETRY:

231 km pokonała za kierownicą w tym tygodniu Helen, Gosia przejechała kolejne 110 km, gdy razem z naszymi wolontariuszami reagowały na najpilniejsze wezwania, razem odławiali koty w celu leczenia lub sterylizacji, rozwozili zamówienia, dostarczali zapasy do domów tymczasowych, koty do weterynarzy i karmę dla dziko żyjących bezdomniaków. Wspólnie ogarniali też wszelkie tematy dotyczące kociarni.

700 km w każdym tygodniu (dane szacunkowe) zrobili nasi niezawodni wolontariusze – jeżdżąc na wizyty przedadopcyjne, odwożąc koty do domów, pomagając w konsultacjach weterynaryjnych, czy dowożąc rzeczy potrzebne na kociarni.

GODZINY

24 godziny to czas, który podczas codziennego czuwania przez ten tydzień nad naszymi podopiecznymi spędziła Helen, Gosia pracowała na rzecz kotów 16 godzin. Wiele kolejnych spędziły czuwając nad nimi w ramach swojego wolontariatu 

600 godzin w każdym tygodniu to szacunkowy czas, który poświęcili im nasi wolontariusze – czy to podczas sprzątania kociarni, czy też podczas transportów kociaków, wizyt, fotografowania czy miliona innych rzeczy. To w zasadzie stałe minimum, bo zawsze trzeba koty nakarmić, posprzątać, zawieźć do lecznicy czy domu tymczasowego.

Jeśli możecie przekazać nam darowiznę, choćby najmniejszą, to prosimy o wpłaty na poniżej podane konto:

Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom
Stawiamy Na Łapy
79 2130 0004 2001 0651 3691 0001
Za wszelką pomoc z całego serca dziękujemy.
I przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami!
Bo bez Was – to wszystko, co robimy – naprawdę nie byłoby możliwe!

#stawiamynałapy #podsumowanietygodniowe

Ps. Na zdjęciu nasz Paczaj vel Major, który w swoim nowym domu tymczasowym się nie obija i asystuje przy każdych możliwych pracach