Kochani!
Kolejny tydzień za nami, więc meldujemy się z jego podsumowaniem!

STAN KOTÓW: 161, w tym 10 rezydentów pod naszą stałą opieką.

Pod poniższym linkiem możecie zobaczyć listę wszystkich kotów znajdujących się pod naszą opieką:
https://drive.google.com/…/1YBo0KtK_LHF5H6vD_anFn52qQ…/view…

W tym tygodniu z nazawszowych domków machają Wam: Wiśnia, Pestka, Fasola, Bazyl, Iwan, Mania, Tygrysek oraz Megan. Żyjcie długo i szczęśliwie, nasze kochane robaczki! 

Niestety pożegnaliśmy w tym tygodniu kotkę z parkingu, dziewczyna przegrała walkę z panleukopenią. Bardzo nam przykro, że nie mogliśmy zrobić nic więcej 

BŁAGAMY O NOWE DOMY TYMCZASOWE!!!

Jeśli macie w domu miejsce dla dorosłego kota lub kociaka napiszcie lub zadzwońcie do nas koniecznie – z karmą, weterynarzem i wszystkimi sprawami organizacyjnymi możemy pomóc, brakuje nam przede wszystkim MIEJSCA!), lecz mimo to musieliśmy “wyczarować” miejsce dla kilku kociaków, które pilnie wymagały pomocy i przede wszystkim opieki weterynaryjnej.
Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie tego, jak funkcjonują domy tymczasowe znajdziecie pod poniższym linkiem:
https://www.facebook.com/stawiamynalapy/posts/2597393043606863?

NOWE KOTY:

4 koty z interwencji – przyjęliśmy 4 koty, które żyły w bardzo złych warunkach, 2 są względnie zdrowe (poza zarobaczeniem, świerzbem i pchłami), jedna kotka oprócz wcześniej wymienionych problemów ma dodatkowo lekką anemię, a kocurek bardzo silną anemię i zmiany na śledzionie, jesteśmy w trakcie diagnostyki.

2 kociaki z Harbutowic – dwa ok. 8-tygodniowe maluchy, których matka gdzieś zaginęła, a one zostały same w zimnej stodole… Z uwagi na coraz niższe temperatury oraz wiek kociąt musieliśmy zgodzić się na ich przyjęcie.

Kotka z Kapelanki – stara kotka znaleziona na Kapelance i zawieziona do lecznicy Abwet, gdzie stwierdzono, że jest ona w bardzo kiepskim stanie – zęby do usunięcia, żółtaczka, parametry czerwonokrwinkowe kwalifikujące ją do pilnej transfuzji. Obecnie kotka przebywa w lecznicy Zdrowie Czterołapa, gdzie pod okiem lekarzy zaczyna powoli stawać na łapy (ładnie reaguje na leczenie, parametry krwi zaczynają się poprawiać).

KOTY ROZPOCZYNAJĄCE/KONTYNUUJĄCE LECZENIE:

Bąbel – w czwartkowy wieczór trafił do kliniki Arka z silnymi wymiotami, brakiem apetytu i ostrą biegunką, została wykluczona panleukopenia oraz białaczka, czekamy na wyniki w kierunku pasożytów, aktualnie jego stan się polepsza.

Żelisław – w sobotnie popołudnie również trafił do kliniki Arka z powodu braku apetytu oraz uporczywych wymiotów, został na obserwacji, czekamy na wyniki badań.

Biała – w sobotę była a wizycie w lecznicy Zdrowie Czterołapa w związku z podejrzeniem przeziębienia, niestety w niedzielę stan uległ pogorszeniu (wymioty i biegunka) i dziewczyna musiała na cito jechać do kliniki Arka.

Kotka z Kapelanki, kotka z interwencji – jw

ŁAPANKI

1 kot ul. Liliowa, 1 kot ul. Wańkowicza (do odpchlenia i odrobaczenia), 1 kotka ze Złotego Wieku, 2 kotki z działek przy Koszykarskiej, 1 kotka z pustostanu przy ul. Zakopiańskiej, 1 kotka z ul. Rącznej, 2 młode kotki ze Świątnik Górnych (ostatecznie zabrane do domu przez dotychczasowych karmicieli).
KOTY WYPUSZCZONE PO STERYLIZACJI:
2 kotki działek w Wadowie

WYDARZENIA INNE

WSPÓLNE ZWIERZAKOWE ŚWIĄTECZNE KOSZYCZKOWANIE

Trwa w najlepsze!
Podopieczni z 18 organizacji czekają na swoje świąteczne prezenty, dzięki którym będą mieć najszczęśliwsze brzuszki na świecie!
Zapraszamy gorąco do udziału! 
https://www.facebook.com/events/2617294975223458/

KALENDARZE FUNDACYJNE

Często pytacie, czy będą dostępne w sprzedaży – otóż są!  Cały rok 2020 możecie spędzić z naszymi kociaszkami! Zapraszamy do zakupu pod poniższym linkiem:
https://szopfilantrop.pl/kalendarze,38,0.html

ZBIÓRKA RĘKODZIEŁA

Jak tradycyjnie co roku i tym razem pojawimy się na kiermaszu świątecznym na krakowskim rynku, dlatego jeśli macie talent, trochę czasu i chcielibyście dla naszych kotów wykonać jakieś ozdoby świąteczne to serdecznie do tego zachęcamy  Całkowity dochód ze sprzedaży rękodzieła jest przeznaczony na finansowanie naszych kitków 

KILOMETRY I GODZINY

KILOMETRY:

920 km pokonała za kierownicą w tym tygodniu Gosia wspólnie z Helen, gdy razem z naszymi wolontariuszami reagowały na najpilniejsze wezwania, razem odławiali koty w celu leczenia lub sterylizacji, rozwozili zamówienia, dostarczali zapasy do domów tymczasowych, koty do weterynarzy i karmę dla dziko żyjących bezdomniaków. Wspólnie ogarniali też wszelkie tematy dotyczące kociarni.

700 km w każdym tygodniu (dane szacunkowe) zrobili nasi niezawodni wolontariusze – jeżdżąc na wizyty przedadopcyjne, odwożąc koty do domów, pomagając w konsultacjach weterynaryjnych, czy dowożąc rzeczy potrzebne na kociarni.

GODZINY

49 godzin to czas, który podczas codziennego czuwania przez ten tydzień nad naszymi podopiecznymi spędziła Małgosia wspólnie z Helen. Wiele kolejnych spędziły czuwając nad nimi w ramach swojego wolontariatu 

600 godzin w każdym tygodniu to szacunkowy czas, który poświęcili im nasi wolontariusze – czy to podczas sprzątania kociarni, czy też podczas transportów kociaków, wizyt, fotografowania czy miliona innych rzeczy. To w zasadzie stałe minimum, bo zawsze trzeba koty nakarmić, posprzątać, zawieźć do lecznicy czy domu tymczasowego.

Jeśli możecie przekazać nam darowiznę, choćby najmniejszą, to prosimy o wpłaty na poniżej podane konto:

Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom
Stawiamy Na Łapy
79 2130 0004 2001 0651 3691 0001
Za wszelką pomoc z całego serca dziękujemy.
I przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami!
Bo bez Was – to wszystko, co robimy – naprawdę nie byłoby możliwe!

#stawiamynałapy #podsumowanietygodniowe

Ps. Ze zdjęcia pozdrawia Was Fela, która najwyraźniej opala się na nadmorskiej plaży