Kochani!
Kolejny tydzień za nami, więc meldujemy się z jego podsumowaniem!

Stan kotów: 169 plus 9 rezydentów

Lista kotów: https://tinyurl.com/yyv8nhx9

Z własnego domu macha Wam w tym tygodniu Pierzynka  Żyj długo i szczęśliwie, kochanieńka! 

Niestety znów mamy też smutne wieści 
Kociak z Myślenic – walkę z silną giardiozą przegrał jeden z dwóch malców ze śmietnika w Myślenicach.

Z tego samego powodu odeszły obydwa kociaki z pola, mimo wdrożonego leczenia ich słabe organizmy nie poradziły sobie z inwazją pierwotniaka.

Kotka z Wieliczki – niestety nie poradziła sobie z silnym zapaleniem płuc i ogólnym wyniszczeniem organizmu.

ZNÓW ROZPOCZYNAMY APELEM O DOMY TYMCZASOWE

Nadal mamy wstrzymane przyjęcia z powodu braku miejsca i domów tymczasowych (w tym miejscu PROSIMY, A WŁAŚCIWIE BŁAGAMY O NOWE DOMY TYMCZASOWE – jeśli macie w domu miejsce dla dorosłego kota lub kociaka napiszcie lub zadzwońcie do nas koniecznie – z karmą, weterynarzem i wszystkimi sprawami organizacyjnymi możemy pomóc, brakuje nam przede wszystkim MIEJSCA!).
Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie tego, jak funkcjonują domy tymczasowe znajdziecie pod poniższym linkiem:
https://www.facebook.com/stawiamynalapy/posts/2597393043606863?

NOWE KOTY

Kociak z Dąbrowy Szlacheckiej – gdy byliśmy tam zeszłym tygodniu nie udało nam się złapać małej szylkretki z katarem, na szczęście Pani, u której na podwórku znajdowały się kociaki, udało się małą pojmać i dołączyła do swojego rodzeństwa w klinice Sol-Vet.

Kociak z Raby Niżnej – w poniedziałkowy wieczór udało nam się złapać również trzeciego kociaka z Raby Niżnej, który w sobotę skutecznie unikał klatki-łapki. Mała koteczka dołączyła do swojego rodzeństwa leczonego na giardie w klinice Sol-Vet.

Kociaki z Nowego Korczyna – w sobotę trafiły do nas cztery kocięta z silnym kocim katarem, są obecnie w leczeniu w klinice Sol-Vet.

KOTY ROZPOCZYNAJĄCE/KONTYNUUJĄCE LECZENIE

Z inwazją giardii walczą obecnie 3 kotki wraz z kociakami z Wańkowicza, kociak spod DH Wanda, malec ze śmietnika w Myślenicach oraz 3 kotki wraz z kociakami z Raby Niżnej.

Kociaki z Nowego Korczyna – jak wyżej – są w leczeniu z powodu kociego kataru.

Kudłatek – był na tomografie we Wrocławiu, który wykazał zmiany w uchu środkowym oraz zapalenie opon mózgowych, kot jest obecnie dalej leczony w klinice Sol-Vet

W tym tygodniu opuściły lecznicę i przeprowadziły się do domów tymczasowych: kotka z Dojazdowa, Silvio, Oberon i Mikan, kotka z Gorlic, Nela i Pozyton, 2 kociaki bez matki oraz kociak z Sidziny.

WYDARZENIA INNE

TNIEMY BEZDOMNOŚĆ, STAWIAMY NA ZDROWIE

Przypominamy, że nadal realizujemy grant w ramach akcji “Tniemy bezdomność, stawiamy na zdrowie!”.
Akcja ma na celu sterylizację właścicielskich kotów i psów z Krakowa i okolic, zwierząt będących pod opieką osób o niskich dochodach, bezrobotnych, niepełnosprawnych, emerytów itp. Mamy już 325 zgłoszonych zwierzaków i 160 wykonanych zabiegów sterylizacji na koniec czerwca. Nadal spływają do nas zgłoszenia, ale jest jeszcze sporo miejsc, więc porozglądajcie się po okolicy, kogo nie bardzo stać a chciałby lub powinien poddać kota czy psa zabiegowi. Lato już w pełni, więc i sezon rujkowy/cieczkowy w rozkwicie  
Do zapisu do akcji potrzebne są dane osobowe, telefon, info co to za zwierzak i jaka płeć. Szczegóły techniczne ustalimy mailowo poprzez adres akcje@stawiamynalapy.pl

ROZPOCZYNAMY ODLICZANIE DNI DO WIELKIEGO KIEMASZU RZECZY WSZELAKICH,
który odbędzie się już w pierwszy weekend sierpnia! 
Póki co zbieramy fancioszki, więc jeśli chcielibyście nam coś przekazać, to tutaj możecie się dowiedzieć, jak to zrobić:
https://www.facebook.com/stawiamynalapy/posts/2601547423191425

ZE WZGLĘDU NA WIELE PRZYPADKÓW PANLEUKOPENII NIE JESTEŚMY TEŻ W STANIE DZIAŁAĆ NA TAKĄ SKALĘ, JAK JESZCZE CHWILĘ TEMU.

Prosimy Was najmocniej – jeśli zwierzę wymagające pomocy nie jest w stanie zagrożenia życia – zgłoście się z prośbą o wsparcie do Krakowskiego Schroniska lub innej organizacji działającej na terenie Krakowa.
Robimy wszystko, by móc jak najszybciej wrócić do działania na większą skalę. Prosimy o kciuki, żeby szybko się to udało.

KILOMETRY I GODZINY

KILOMETRY:

W tym tygodniu Anię, która przebywa na zwolnieniu chorobowym, zastępowała nasza Helen.
Zrobiła w tym czasie 516 km za kierownicą, gdy wspólnie z naszymi wolontariuszami reagowała na najpilniejsze wezwania, razem odławiali koty w celu leczenia lub sterylizacji, rozwozili zamówienia, dostarczali zapasy do domów tymczasowych, koty do weterynarzy i karmę dla dziko żyjących bezdomniaków. Wspólnie ogarniali też wszelkie tematy dotyczące kociarni oraz wspierali transportem zwierząt osoby, które zakwalifikowały się do skorzystania z grantu.

1300 km (dane szacunkowe) zrobili nasi niezawodni wolontariusze – jeżdżąc na wizyty przedadopcyjne, odwożąc koty do domów, pomagając w konsultacjach weterynaryjnych, czy dowożąc rzeczy potrzebne na kociarni.

GODZINY

40 godzin to czas, który podczas codziennego czuwania nad naszymi podopiecznymi, spędziła Helen. Wiele kolejnych spędziła czuwając nad nimi w ramach swojego wolontariatu 

500 godzin w każdym tygodniu to szacunkowy czas, który poświęcili im nasi wolontariusze – czy to podczas sprzątania kociarni, czy też podczas transportów kociaków, wizyt, fotografowania czy miliona innych rzeczy. To w zasadzie stałe minimum, bo zawsze trzeba koty nakarmić, posprzątać, zawieźć do lecznicy czy domu tymczasowego.

Jeśli możecie przekazać nam darowiznę, choćby najmniejszą, to prosimy o wpłaty na poniżej podane konto.

Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom
Stawiamy Na Łapy
79 2130 0004 2001 0651 3691 0001
Za wszelką pomoc z całego serca dziękujemy.
I przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami!
Bo bez Was – to wszystko, co robimy – naprawdę nie byłoby możliwe!

#stawiamynałapy #podsumowanietygodniowe22