Kochani!

Kolejny tydzień za nami, wobec czego meldujemy się z jego podsumowaniem.
STAN KOTÓW: 100 , w tym 10 rezydentów pod naszą stałą opieką.

Pod poniższym linkiem możecie zobaczyć listę wszystkich kotów znajdujących się pod naszą opieką:
https://drive.google.com/file/d/1NNyEG1rfLuVO6mgHFeCnWOZ9BQzgQGlS/view?fbclid=IwAR0XppRpgHMdWZxSEuvPsJRrflLtAOouh16soAK5-1HjGSjlGWb5Z1seFdg

Ze swoich domków machają Wam w tym tygodniu: Szumek i Katia. Żyjcie długo i szczęśliwie! <3

KOTY ROZPOCZYNAJĄCE/KONTYNUUJĄCE LECZENIE

Rudy Orzech – nasz kot białaczkowy był na kontroli, buzia ładnie się goi i jeśli tylko ta dobra kondycja się utrzyma, to następna kontrola czeka go dopiero za pół roku.

Bury chłopak z białaczką – był na badaniach kwalifikujących go do zabiegu. Wyniki ma już znacznie lepsze, pobyt w domu tymczasowym ewidentnie mu służy, bo pięknie przybrał na wadze. W przyszłym tygodniu czeka go sanacja i ogarnięcie zmian na dziąsłach.

WYDARZENIA INNE

ZBIÓRKA W PRZEDSZKOLU „FILEMNOKI”

To już kolejna zbiórka dla naszych podopiecznych! Tym razem otrzymaliśmy dwa koce, 15 kg żwirku, 8,5 kg mokrej, 17,9 kg karmy suchej oraz zabawkę dla naszych kitków. Przepięknie dziękujemy! <3

ANONIMOWA ZBIÓRKA PRYWATNA

Wspaniała osoba, która pragnie pozostać anonimowa, zorganizowała dla nas zbiórkę wśród znajomych. Z zebranych pieniędzy zrobiła zamówienie i tak oto otrzymaliśmy aż 246 puszek 400 gr karmy Smilla. Dziękujemy z całego serca! <3

WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 27 W KRAKOWIE

We wtorek nasze wolontariuszki spotkały się z młodzieżą klas 7-8 tejże szkoły. Opowiadały o działaniach podejmowanych przez fundację, o wolontariacie i o samych kotach. Najważniejszym gościem była Kluska – niegdysiejsza podopieczna fundacyjna i żywy dowód na to, że to co robimy – ma sens.
W podziękowaniu za wizytę otrzymaliśmy zabawki dla kotów, miseczki, 7,3 kg suchej i 7,7 kg mokrej karmy.
Bardzo dziękujemy za wszystkie dary i za możliwość spotkania z uczniami!

TNIEMY BEZDOMNOŚĆ, STAWIAMY NA ZDROWIE!

W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej będziemy mogli podać informację o dokładnej liczbie zwierząt, które podeszły lub zakwalifikowały się do zabiegu sterylizacji (czekamy na zestawienia od gabinetów weterynaryjnych).

Jeśli znacie osoby, które mogłyby wysterylizować swoich podopiecznych w ramach grantu (osoby w trudnej sytuacji finansowej czy osoby starsze, które mogłyby mieć problem choćby w samodzielnym umówieniu się na zabieg czy transporcie zwierzęcia) – zgłaszajcie je, aby mogły zostać wciągnięte na listę. Potrzebne dane osobowe, telefon, informacja co to za zwierzak i jego płeć. Szczegóły techniczne ustalimy mailowo poprzez adres akcje@stawiamynalapy.pl

Prowadzimy też akcję sterylizacji w miarę dostępnych środków finansowych fundacyjnych – koty wolnożyjące czy działkowe do zabiegów można zgłaszać na nasz telefon fundacyjny.

NADAL POSZUKUJEMY DOMÓW TYMCZASOWYCH

Zwłaszcza takich, które mają doświadczenie w oswajaniu kociaków lub domów bez innych kotów, które nie obawiają się podawać leków, np. w postaci kropli do ucha czy oczu.
Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie tego, jak funkcjonują domy tymczasowe znajdziecie pod poniższym linkiem:

UWAGA ogłaszamy wakacyjną odsłonę akcji „KTO KOTA TYMCZASUJE DWA KOCIE ŻYCIE RATUJE!” czyli SZUKAMY W KRAKOWIE DOMÓW…

Opublikowany przez Stawiamy na Łapy Czwartek, 2 sierpnia 2018

Bardzo prosimy o pomoc!

KOCIARNIA 2.0
Remont wrze! Prace postępują! Niedługo pochwalimy się kolejnymi postępami, bądźcie czujni! Kociarnia już zaraz stanie na własnych łapach :D <3

KILOMETRY I GODZINY

Nasza Ania nadal chora, ale powoli dochodzi do siebie. Jest pod opieką najlepszych wetery… znaczy lekarzy i mamy nadzieję, że niebawem do nas powróci :) W tym tygodniu wszystkie kilometry i godziny wyrobili nasi wolontariusze. Aniu, zdrowiej szybko, stawaj na łapy i czekamy na Twój powrót! <3

KILOMETRY:

557 km (dane szacunkowe) pokonali nasi wolontariusze, którzy pomagali w reakcji na najpilniejsze wezwania, rozwozili zamówienia, dostarczali zapasy do domów tymczasowych, koty do weterynarzy i karmę dla dziko żyjących bezdomniaków. Wspólnie ogarniali wszelkie tematy dotyczące nowej kociarni i jej remontu. Jeździli też na wizyty przedadopcyjne, odwożąc koty do domów, odbierając dary, wizytując w szkole, czy pomagając w konsultacjach weterynaryjnych.

GODZINY

376 godzin w każdym tygodniu to szacunkowy czas, który poświęcili im nasi wolontariusze – czy to na dyżurach, czy też podczas transportów kociaków, wizyt, fotografowania czy miliona innych rzeczy. To w zasadzie stałe minimum, bo zawsze trzeba koty nakarmić, posprzątać, zawieźć do lecznicy czy domu tymczasowego.

Jeśli możecie przekazać nam darowiznę, choćby najmniejszą, to prosimy o wpłaty na poniżej podane konto.
Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom
Stawiamy Na Łapy
79 2130 0004 2001 0651 3691 0001

Za wszelką pomoc z całego serca dziękujemy.
I przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami!
Bo bez Was – to wszystko, co robimy – naprawdę nie byłoby możliwe!
#stawiamynałapy #podsumowanietygodniowe

Ps. Na zdjęciu część kociego towarzystwo wolonożyjącego z Włosani. Całe stadko znajduje się pod opieką fundacji i regularnie jest doglądane oraz dokarmiane.