Kochani!
Kolejny tydzień za nami, wobec czego meldujemy się z jego podsumowaniem.

NADAL BARDZO PILNIE POSZUKUJEMY DOMÓW TYMCZASOWYCH – zwłaszcza takich, które mają doświadczenie w oswajaniu kociaków lub domów bez innych kotów, które nie obawiają się podawać leków, np. w postaci kropli do ucha czy oczu.
Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie tego, jak funkcjonują domy tymczasowe znajdziecie pod poniższym linkiem:
https://www.facebook.com/stawiamynalapy/posts/2045849808761192
NAJMOCNIEJ PROSIMY O POMOC!

STAN KOTÓW: 149, w tym 5 rezydentów pod naszą stałą opieką.
Z nazawszowych domków machają Wam dzisiaj: Pixel, Dixie, Tika, Filemonka, Zoya i Frania. Trzymajcie się zdrowo i cieplutko, robaczki

NOWE KOTY

Kotka z Kielc – po wypadku komunikacyjnym. W Kielcach nie potrafiono jej pomóc, kot został odesłany do kliniki Arka w Krakowie, gdzie okazało się, że ma uraz przedniej łapy wymagający zespolenia operacyjnego oraz uraz wargi i języka – wymagające szycia. Zabiegi zostały wykonane już w kolejnych dniach; kotka jest w bardzo dobrym stanie i szybko dochodzi do siebie pod okiem naszej Ani w jej domu tymczasowym.

KOTY W LECZENIU

Szogun – musieliśmy usunąć przednią łapkę, która była bezwładna, a którą kot coraz bardziej uszkadzał. Malec ma się po zabiegu bardzo dobrze.

Rudy z Myślenic – gwóźdź, który zespalał połamaną a następnie poskładaną łapę, mógł wreszcie zostać usunięty. Rana ładnie się goi, chłopak czuje się dobrze.

Kotka z ul Sierpowej – dzika kotka przyjęta z podejrzeniem ropomacicza. Jak się jednak okazało – jej powiększony brzuch to… tłuszcz Kotkę czeka sterylizacja i powrót w dotychczasowe miejsce bytowania.

WYDARZENIA INNE

MAMY LOKAL!!!

31 grudnia udało nam się pozyskać miejsce na nową kociarnię! Przygotowujemy się powoli do nadchodzącego remontu i na pewno będziemy szukać chętnych rąk do pracy, niewykluczone, że również materiałów potrzebnych do renowacji i przystosowania budynku na potrzeby naszych kotów.
Od teraz kociarnia będzie mieściła się na Żabińcu 😊

TNIEMY BEZDOMNOŚĆ, STAWIAMY NA ZDROWIE!

Już kilkadziesiąt kotów mamy zgłoszonych do sterylizacji w ramach grantu, który jeszcze na dobre się nie rozpoczął Jeśli znacie beneficjentów – zgłaszajcie ich, aby mogli zostać wciągnięci na listę. Potrzebne dane osobowe, telefon, info co to za zwierzak i jaka płeć. Szczegóły techniczne ustalimy mailowo poprzez adres akcje@stawiamynalapy.pl

GŁOSOWANIE W KONKURSIE COTE WINE – Cote
zostało 4 stycznia zakończone. Dziękujemy za Wasze codzienne głosy!
Są już oficjalne wyniki zajęliśmy 3 miejsce
Rozpoczał się już kolejny etap – zapraszamy na głosowanie – my teraz będziemy klikali dla podopiecznych ArbuZ !!!

KILOMETRY I GODZINY

KILOMETRY:

221 km pokonała nasza Ania za kierownicą kotowozu. Wspólnie reagowali na najpilniejsze wezwania, odławiali koty w celu leczenia lub sterylizacji, rozwozili zamówienia, dostarczali zapasy do domów tymczasowych, koty do weterynarzy i karmę dla dziko żyjących bezdomniaków.

350 km (dane szacunkowe) zrobili nasi niezawodni wolontariusze – jeżdżąc na wizyty przedadopcyjne, odwożąc koty do domów, czy pomagając w konsultacjach weterynaryjnych.

GODZINY

44 godziny to czas, gdy na straży kotów i poszukiwań nowego lokalu stała nasza Ania.

300 godzin w każdym tygodniu to szacunkowy czas, który poświęcili im nasi wolontariusze – czy to na dyżurach w szpitaliku, czy też podczas transportów kociaków, wizyt, fotografowania czy miliona innych rzeczy. To w zasadzie stałe minimum, bo zawsze trzeba koty nakarmić, posprzątać, zawieźć do lecznicy czy domu tymczasowego.

Jeśli możecie przekazać nam darowiznę, choćby najmniejszą, to prosimy o wpłaty na poniżej podane konto.
Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom
Stawiamy Na Łapy
79 2130 0004 2001 0651 3691 0001

Za wszelką pomoc z całego serca dziękujemy.

I przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami!
Bo bez Was – to wszystko, co robimy – naprawdę nie byłoby możliwe! #

No photo description available.

Ps. Na zdjęciu nasze nowe miejsce, które już wkrótce stanie się przystanią dla kotów, które trafią pod naszą opiekę