Kochani.

Jeden z najgorszych dni w tej fundacji powoli dobiega końca. Nadal się nie pozbieraliśmy, ale działamy.                          Udało się znaleźć domy tymczasowe dla wszystkich kotów z kociarni. Bardzo serdecznie dziękujemy!

W sobotę będziemy zgodnie z planem czipować w naszym magazynie na osiedlu Słonecznym i od godziny 11 do 17 ogłaszamy ZBIÓRKĘ RZECZOWĄ:
najbardziej brakuje żwirku CAT’S BEST oraz karmy suchej ADULT i KITTEN.

Dziękujemy za różne propozycje pomocy i co najważniejsze działania, aby zrealizować te propozycje.
Szukamy nowego lokalu – w obecnej sytuacji uważamy, że niestety nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć naszej kociarni. 8 lat temu zainstalowaliśmy studzienkę na kilkaset litrów, pompę i nowe odwodnienie. 4 lata temu na złość wybiła rura od kanalizacji.
Dzisiaj – wysiadł prąd, wylączyła się pompa i wszystko trafił szlag.

Każda oferta lokalu na wage złota – od lat szukaliśmy czegoś innego, ale nie stać nas na płacenie cen komercyjnych! co więcej, potrzebna jest zgoda mieszkańców/wspólnoty/administracji na przebywanie zwierząt.

Słowem wyjaśnienia – nasza kociarnia składa się z dwóch pomieszczeń i przynajmniej tylu potrzebujemy w nowym lokalu. Jedno pomieszczenie to kwarantanna z klatkami dla kotów chorych i/lub wymagających izolacji. Tam przebywają koty po zabiegach, chore, również karmiące matki.
W drugim pomieszczeniu znajdują się koty zdrowe, po profilaktyce i nadające się do adopcji. Musi być oczywiście łazienka, w miarę duża, tak, aby dało się wstawić przynajmniej pralkę i dwa zlewy (na rzeczy czyste i do odkażania). Metraż przynajmniej 40 m2.

Straciliśmy dzisiaj bardzo, bardzo dużo…  a przede wszystkim naszych podopiecznych ….                                                Wierzymy jednak, że z Waszą pomocą stworzymy nową lepszą kociarnię i dalej będziemy mogli pomagać.                        Nie znamy innego sposobu niż pójście do przodu