Ur. 2008

przebywa w fundacyjnej kociarni

Profilaktyka

odrobaczenie szczepienie sterylizacja
ok ok ok

Opis

Poszukujemy spokojnego domu dla naszej podopiecznej Ruby, domu bez innych zwierząt oraz dzieci. Ruby ma smutna historię i niezbyt łatwy charakter, dlatego wszystkich zachwyconych jej urodą prosimy o uważne przeczytanie ogłoszenia i poważne zastanowienie się czy Ruby to kot dla Ciebie oraz czy Ty będziesz dobrym opiekunem dla Ruby.
Ruby przyjechała do nas z błędnie zdiagnozowanymi problemami z wątrobą, workiem karmy hepatic i łatką agresywnej kotki, która nie mogła zostać u opiekunów ze względu na agresywne zachowanie.
U nas okazało się że Ruby taka rzeczywiście była – wściekła na świat, posykująca ze złości i strachem w wielkich oczach przed nowym otoczeniem i innymi kotami. Jej zachowanie wynikało z lęku połączonego z agresją na tle bólu, bo okazało się, że Ruby została źle zdiagnozowana – ma chorą tarczycę a nie wątrobę, co w praktyce oznacza to, że do końca życia będzie musiała przyjmować jedną tabletkę dziennie i pozostawać pod nadzorem weterynarza.
Pozostały też kłopoty z zachowaniem Ruby – np w czasie zabawy gryzie rękę co jest słodkie u kociaka ale u dorosłego kota już raczej nie … Kotka potrzebuje stanowczego i cierpliwego podejścia i brania pod uwagę, że sama Ruby ma zdecydowany charakter i jak jej się nie podoba to potrafi pacnąć łapką. Z drugiej strony potrafi być niezwykle kochana i chętnie pozwala się przytulać i nosić na rękach, potrzebuje żeby poświecić jej dużo uwagi.
Szukamy dla Ruby bezpiecznego, kochającego, niewychodzącego domu, z cierpliwym i stanowczym opiekunem, który zadba o podawanie kotce leków i nie pozwoli sobie wejść na głowę. Opiekuna, który w łagodny sposób oduczy Ruby brzydkich zachowań i zapewni jej spokój i stabilizację potrzebną aby kotka pokazała jaką potrafi być wspaniałą towarzyszką.
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Gerta – adopcje@stawiamynalapy.pl; tel. 501 225 409 (poniedziałek-sobota godz. 12-20)

adoptujwirtualnyopiekunkontaktadopcja