Bernatka

Bernatka trafiła pod opiekę fundacji, ponieważ nie potrafiła poradzić sobie na podwórku, na którym dotąd żyła. Była dokarmiana, ale ze względu na przeziębienia, na które zapadała i zły stan uzębienia, wymagała opieki weterynaryjnej i zmiany warunków życia na lepsze.

Bernatka jest kotką o wesołym usposobieniu, doskonale odnajduje się w warunkach domowych – bezbłędnie korzysta z kuwety, nie grymasi przy jedzeniu, uwielbia wylegiwać się na miękkim kocyku, lubi kocie budki. Bawi się małymi pluszowymi myszkami lub zabawkami z kocimiętką. Jest kotem odważnym, z ciekawością poznaje nowe miejsca, choć sporo czasu poświęca też na odpoczynek i sen. Może mieszkać z innymi kotami, choć nie lubi młodych i ciekawskich – woli spokojne i starsze, nie narzucające się, jak ona sama. Psów unika, jednak nie wykazuje w stosunku do nich negatywnych uczuć.

Kotka jest towarzyszką w codziennym życiu – lubi obserwować, co się dzieje w mieszkaniu, wyglądać na świat przez okno. Zagaduje do człowieka w swoim kocim języku. Jeśli już komuś zaufa, przychodzi się poprzytulać i poocierać o nogi – pozwala wtedy podrapać się po główce i policzkach i sprawia jej to wyraźną przyjemność, co potwierdza głośnym mruczeniem. Chcąc się zaprzyjaźnić z Bernatką, trzeba wykazać się wyrozumiałością i uszanować jej poczucie niezależności – pozwolić zaprzyjaźnić się na jej zasadach.

Bernatka je karmę suchą i mokrą, jednak ze względu na brak ząbków zalecana jest dla niej karma mokra.

Szukamy dla Bernatki niewychodzącego, kochającego, bezpiecznego domu, z zabezpieczonym balkonem (jeśli jest) i/lub oknami, który otoczy ją najlepszą opieką.
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Gerta – adopcje@stawiamynalapy.pl; tel. 501 225 409 (poniedziałek-sobota godz. 14:30-20:00)

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: tak

Data urodzenia: 2009

Category: