Kochani!

Kolejny tydzień za nami, wobec czego meldujemy się z jego podsumowaniem.
STAN KOTÓW: 101, w tym 10 rezydentów pod naszą stałą opieką.

Pod poniższym linkiem możecie zobaczyć listę wszystkich kotów znajdujących się pod naszą opieką:
https://drive.google.com/…/1UsSdE-0iMCcIv9kvboN4S36Up…/view…

Ze swoich domków machają Wam w tym tygodniu: Tenar, Bella, Opal, Yossarian, Monia, Hanzo, Stella i Szogun. Dużo miłości i radości w waszych nowych rodzinkach, kochanieńcy!

NOWE KOTY

Kotka powypadkowa znaleziona w rowie na trasie Częstochowa-Kraków – przywieziona do Krakowa przez pana, który nie przejechał koło niej obojętnie. Dziewczyna jest w bardzo kiepskim stanie – ma pogruchotaną łapę i miednicę, do tego dochodzi obrzęk nerek i pęcherza. Jest już po operacji. Najbliższe kilka dni będzie dla jej zdrowia decydujące, dlatego prosimy o mocne kciuki.

KOTY ROZPOCZYNAJĄCE/KONTYNUUJĄCE LECZENIE

Kotka z Kobylan – dziewczyna nadal walczy; nastąpiła chwilowa poprawa, ale za chwilę znów nadeszło pogorszenie stanu zdrowia. Mimo intensywnego leczenia poziom kreatyniny rośnie, a anemia się pogłębia.

Burasek z białaczką – kondycja już lepsza niż przy przyjęciu, ale wizyta kontrolna u weterynarza wykazała, że trzeba zrobić porządek z uzębieniem (chłopak ma narośla i zmiany na dziąsłach). W środę czekają go badania, po których będziemy wiedzieć, czy jego stan zdrowia pozwala na znieczulenie.

Pumba – padło podejrzenie, że zrobiła mu się na dziąśle pod językiem narośl – chłopaka ewidentnie coś bolało i stracił apetyt. Ostatecznie okazało się, że zębem uszkodził śliniankę, która opuchła i powodowała dolegliwości bólowe. Jest już po zabiegu i wraca do zdrowia w domu tymczasowym.

WYDARZENIA INNE

WIZYTA W PRZEDSZKOLU „LENKOWO” WE WRZĄSOWICACH

Z okazji Dnia Kota zostaliśmy zaproszeni wraz z naszym podopiecznym, by odwiedzić dzieci i opowiedzieć im o zwyczajach i życiu kotów. W ramach podziękowań nasze wolontariuszki oraz dyżurująca na spotkaniu koteczka otrzymały piękną laurkę (możecie obejrzeć na zdjęciu) oraz żwir dla naszych podopiecznych 
https://www.facebook.com/LENKOWO/posts/2117910934942716

TNIEMY BEZDOMNOŚĆ, STAWIAMY NA ZDROWIE!

Już 90 zwierząt mamy zgłoszonych do sterylizacji w ramach grantu.
Początkiem marca podamy informację, u ilu z nich udało się już przeprowadzić zabieg.

Jeśli znacie osoby, które mogłyby wysterylizować swoich podopiecznych w ramach grantu (osoby w trudnej sytuacji finansowej czy osoby starsze, które mogłyby mieć problem choćby w samodzielnym umówieniu się na zabieg czy transporcie zwierzęcia) – zgłaszajcie je, aby mogły zostać wciągnięte na listę. Potrzebne dane osobowe, telefon, informacja co to za zwierzak i jego płeć. Szczegóły techniczne ustalimy mailowo poprzez adres akcje@stawiamynalapy.pl

Prowadzimy też akcję sterylizacji w miarę dostępnych środków finansowych fundacyjnych – koty wolnożyjące czy działkowe do zabiegów można zgłaszać na nasz telefon fundacyjny.

NADAL POSZUKUJEMY DOMÓW TYMCZASOWYCH

Zwłaszcza takich, które mają doświadczenie w oswajaniu kociaków lub domów bez innych kotów, które nie obawiają się podawać leków, np. w postaci kropli do ucha czy oczu.
Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie tego, jak funkcjonują domy tymczasowe znajdziecie pod poniższym linkiem:
https://www.facebook.com/stawiamynalapy/posts/2045849808761192
Bardzo prosimy o pomoc!

KOCIARNIA 2.0

Remont wrze! Prace postępują!

Postawione są już wszystkie ściany działowe – są zagipsowane i położony został podkład. Instalacja elektryczna gotowa, czeka nas jeszcze montaż kontaktów i gniazdek. Trwa renowacja okien, czekamy na naprawę instalacji grzewczej przez MPEC i ZBK oraz wymianę kaloryferów. Instalacja wodna gotowa w 80%, resztę chwilowo wstrzymuje wymiana instalacji grzewczej (podobnie jak remont łazienki). Ostateczne malowanie czeka na zakończenie prac instalacyjnych. Przed nami jeszcze położenie płytek na podłodze na kwarantannie, wykończenie ścian w łazience pod flizy i ich ułożenie, położenie płytek na podłodze, zrobienie odpływu w pomieszczeniu dla kotów z chorobami zakaźnymi i w łazience, zrobienie instalacji pod pralkę. Na koniec zostawiamy osiatkowanie okien i wszelkiego rodzaju wykończenia: listwy, klamki, osadzenie drzwi itp.

KILOMETRY I GODZINY

Nasza Ania się nam pochorowała, dlatego w tym tygodniu wszystkie kilometry i godziny wyrobili nasi wolontariusze. Aniu, zdrowiej szybko, stawaj na łapy i czekamy na Twój powrót! 

KILOMETRY:

550 km (dane szacunkowe) pokonali nasi wolontariusze, którzy pomagali w reakcji na najpilniejsze wezwania, , rozwozili zamówienia, dostarczali zapasy do domów tymczasowych, koty do weterynarzy i karmę dla dziko żyjących bezdomniaków. Wspólnie ogarniali wszelkie tematy dotyczące nowej kociarni i jej remontu. Jeździli też na wizyty przedadopcyjne, odwożąc koty do domów, czy pomagając w konsultacjach weterynaryjnych.

GODZINY

350 godzin w każdym tygodniu to szacunkowy czas, który poświęcili im nasi wolontariusze – czy to na dyżurach, czy też podczas transportów kociaków, wizyt, fotografowania czy miliona innych rzeczy. To w zasadzie stałe minimum, bo zawsze trzeba koty nakarmić, posprzątać, zawieźć do lecznicy czy domu tymczasowego.

Jeśli możecie przekazać nam darowiznę, choćby najmniejszą, to prosimy o wpłaty na poniżej podane konto.
Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom
Stawiamy Na Łapy
79 2130 0004 2001 0651 3691 0001

Za wszelką pomoc z całego serca dziękujemy.
I przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami!
Bo bez Was – to wszystko, co robimy – naprawdę nie byłoby możliwe!

#stawiamynałapy #podsumowanietygodniowe

Ps. Na zdjęciach aktualny stan robót na kociarni oraz przeurocza laurka z przedszkola „Lenkowo”