Zdzisia

 

Koteczka przebywa w domu tymczasowym 

 

Zdzisia to jedno z trzech około 7-8 miesięcznych kociąt, które trafiły miesiąc temu do naszej fundacji. Wszystkie trzy od początku były bardzo ufne i łagodne, z przyjemnością nawiązujące kontakt, rozmruczane i niezwykle przyjaźnie nastawione do człowieka.
Obecnie Zdzisia przybywa z siostrą Rosą (rezerwacja) w domu tymczasowym, a ich braciszek Bazyl jest już w swoim nowym stałym domu.

Zdzisia to łagodna, mądra, kontaktowa i pojętna koteczka. Znakomicie nadaje się do domu z dziećmi, nawet bardzo małymi, ponieważ przejawia czystą łagodność i nigdy nie zdarzyło jej się ugryźć ani drapnąć opiekuna nawet przy najdzikszych zabawach i przytulakach  Przy pierwszym kontakcie z nową osobą może być trochę nieufna i wstydliwa, bo potrzebuje nieco czasu żeby się oswoić z nowym człowiekiem. Kiedy się zrelaksuje, cudownie rozmruczana, uwielbia się przytulać, biegać za wędką, przesiadywać w oknie i zaglądać do lustra, z którym sobie czasami rozmawia Chętnie podgląda wszelkie czynności dnia codziennego i pięknie śpiewa rano przy miseczce, jeśli ta jest pusta  Zdzisia pięknie korzysta z kuwety, uwielbia wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, zwłaszcza czesanie i bez problemu daje sobie obcinać pazurki. Nie niszczy, ale jej konikiem są tekstylia, więc uwielbia wykraść sobie czasami skarpetkę lub kawałek ściereczki do zabawy, za którymi następnie szaleńczo biega po całym domu  Zdzisia jest wyjątkowo umaszczona, ma piękną czarną bródkę na białym pyszczku, co jej obecnych opiekunów szczególnie rozczula. 
Dom tymczasowy jest przekonany, że koteczka nawiąże szczególny rodzaj więzi ze swoimi nowymi rodzicami, na początku musi sobie trochę poobserwować, ale kiedy zdobędzie się jej małe serduszko, wtedy oddaje w zamian całą swoją kocią miłość, a wszelki jej strach zupełnie mija : 

 

Odrobacznie: tak

Szczepienie: Wkrótce

Sterylizacja: Wkrótce

Data urodzenia: 07.2017

Category: