ZAKOCHANA PARA – TADEK i MARYLKA

ZAKOCHANA PARA – TADEK i MARYLKA

Ona – kotka z fundacji, urodziła kocięta, jednak te zmarły, podczas sterylizacji jej serce przestało bić – została uratowana, jednak z racji dość niestabilnego stanu podjeto decyzje, że powinna być pod opieką lekarzy. Weterynarz w lecznicy gdzie przebywała nie mógł się nią zająć i tak trafiła do gabinetu dr Miśkowicza w Zabierzowie.

On – kocur z okolic Zabierzowa. Złapany jako dziki jednak okazał się oazą kociej miłości i spokoju. Ma chorobę autoimmunologiczną.

Jedno i drugie siedziało bez życia w klatce. On czekał na dom, ona na poprawę parametrów krwi i kolejne podejście do zabiegu. On po testach na choroby zakaźne, wykastrowany. Oboje gasnęli w klatkach. I wtedy doktor podjał decyzje o połaczeniu ich. Oboje ożyli, ona zaczęła normalnie poruszać (wcześniej większość czasu leżała), jego stan też wyraźnie się poprawiał. Spędzali każdą chwilę razem, stali się nierozłączni. I wtedy podjęto decyzję o tym, że nie wolno ich rozdzielać… ze względów medycznych, gdyż stan jednego i drugiego kota jest wyraźnie lepszy. U kocura plamka eozynofilowa na nosie wyraźnie zmniejszyła się. Kotka zaczęła się sprawnie poruszać. Powtórzono badania krwi i podjęto decyzję o sterylizacji kotki. Po zabiegu stan małej zaczął się pogarszać – lekarz stwierdził, że nasza czarna piękność ma zakrzepicę. Kotka została uratowana. Obecnie dwójka jest cała i zdrowa – szuka swojego domu choćby tymczasowego. Ważne jest to, że nie możemy pary rozdzielić, gdyż to może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia.

Szukamy dla tej kociej pary domu tymczasowego lub domu stałego (niewychodzącego, kochającego, bezpiecznego domu, z zabezpieczonym balkonem i/lub oknami.)

KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Gerta – adopcje@stawiamynalapy.pl; tel. 501 225 409 (poniedziałek-sobota godz. 12-20) 

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Sterylizacja: tak

Data urodzenia: 2016

Category: