Xena

Xena trafiła do nas jako malutkie kocię wraz z mamą i piątką rodzeństwa, niestety szybko okazało się, że rodzinka choruje na panleukopenię, którą udało się przeżyć tylko dwóm kotkom z miotu i ich matce. Obecnie Xena jest już całkiem zdrowa i zupełnie nie pamięta swojej ciężkiej choroby. Koteczka jest bardziej niezależna od swojej siostry Reni, i choć też lubi towarzyszyć człowiekowi w domowych obowiązkach i chętnie przyjmuje też wszelkie pieszczoty, to szybciej stwierdza, że jednak nie ma już czasu na głaskanie i musi pędzić do swoich kociakowych spraw 😉
Zdecydowanie uwielbia towarzystwo innych kotów, chętnie się z nimi bawi, ale z wdzięcznością przyjmuje towarzystwo kota, który pozwoli sobie wyszorować uszy czy przytulić się i razem pójść spać 🙂 Najchętniej jednak czas spędza ze swoją siostrą Renią lub którąś z przyszywanych sióstr – Sonią lub Bellą, dlatego też bardzo chętnie znajdziemy jej dom w dwupaku z którąś z nich (choć nie jest to warunek konieczny do adopcji).
Jak na kociaka przystało Xena jest bardzo energiczna, lubi się bawić wszelkimi myszkami, piłeczkami i wszystkim co wpadnie jej w łapki 😉 Koteczka nie grymasi przy miseczkach, bezbłędnie korzysta też z kuwetki.
Szukamy dla Xeny domu niewychodzącego (z zabezpieczonymi najczęściej otwieranymi oknami i balkonem – jeśli jest), który otoczy małą opieką i miłością, a także zadba o jej kastrację.

KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Teresa – teresa.borzecka@stawiamynalapy.pl; tel. 691 649 992 (poniedziałek-piątek godz. 17-21 lub sobota godz. 12-21)

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: jeszcze nie

Data urodzenia: lipiec 2019

Category: