Wiktoria (i Gapcio)

Wiktoria i Gapcio to rodzeństwo uratowane jako zupełne maluchy w podkrakowskich Liszkach. W chwili znalezienia miały kilka tygodni – po kwarantannie i leczeniu w fundacyjnej kociarni trafiły do domu tymczasowego. Niestety, okazało się, że są chore na panleukopenię…
 
Gapcio był w szczególnie ciężkim stanie, ale dzięki szybko wdrożonemu leczeniu wszystko dobrze się skończyło i rodzeństwo udało się „postawić na łapy”!
 
Dziś po chorobach nie ma już ani śladu, kociaki pięknie rosną i wcale już nie pamiętają, że im coś dolegało.
 
Wiktoria (zwana na co dzień po prostu Wiki) jest absolutnie zjawiskową ślicznotką, Niebieskim Kotkiem! Zdjęcia nie kłamią, naprawdę jest płowo-szylkretowo-niebieska :D Sama nie wie, jaka jest śliczna i myśli, że jest kotkiem zupełnie zwyczajnym ;)
Wiki jest w rodzeństwie „starszą siostrą” – jest na razie sporo większa od brata, bardziej śmiała i zadziorna. Matkowała mu kiedy był bardzo chory, opiekując się i myjąc mu futerko :)
Koty są bardzo zżyte ze sobą, gonią, bawią się w zapasy i „urywają” sobie nawzajem głowy, a potem często leżą przytulone.
 
Wiki jest niezwykle przyjaznym kotkiem. Uwielbia człowieka, chętnie go obłazi, przytula się i wspaniale mruczy, żądając należnej porcji pieszczot. I to wszystko, pomimo że ma bardzo mało czasu! Bo Wiktoria to urodzony eksplorator, wypuszczona z cat-roomu musi w mieszkaniu wszystko zwiedzić i wleźć w każdą dziurę. Śmiała i odważna jest z niej kocica!
 
Gapcio podobnie jak siostra jest bardzo ładnym kotkiem, ślicznie pręgowanym i z białymi łapkami. Ma zjawiskowy cętkowany brzuszek! Jest bardzo żywym i radosnym kocurkiem, jednak w porównaniu z siostrą jest nieco nieśmiały. Lubi być głaskany i sam też przychodzi się przytulać, ale musi minąć chwila, zanim obdarzy człowieka pełnią swojego kociego zaufania. Chociaż potrafi gonić i brykać równie żywiołowo jak Wiktoria, zwiedzając nowe terytoria jest znacznie ostrożniejszy. W zabawie nie oszczędza się nic a nic, jak szalony goni za wędkami, komicznie też warczy jak „schwyta” jakieś piórko czy inną zabawkę, odstraszając wszystkich, którzy w jego mniemaniu chcieliby ją zabrać.
 
Obydwa kociaki są bardzo życzliwie i przyjaźnie nastawione do świata. Wypuszczone w mieszkaniu wraz z dorosłymi kotami, na ogół jednak wcale nie zwracają na nie większej uwagi, wolą bawić się ze sobą. Nie boją się też ich wcale.
 
W swoim cat-roomie Wiki i Gapcio utrzymują porządek, a z kuwety korzystają wzorowo.
 
Apetyt rodzeństwu dopisuje, szczególnie Gapciowi. Kociaki chętnie jedzą wysokomięsne mielonki, ale absolutnie uwielbiają karmy filetowane, zwłaszcza z tuńczykiem i rybne konserwy.
 
Bardzo chcielibyśmy, aby rodzeństwo trafiło do nowego domu razem. Gapcio i Wiktoria są ze sobą bardzo zżyte, łatwiej będzie im się zaadaptować w nowym domu we dwójkę, a wielką szkodą byłoby je rozdzielać.
 
W przypadku domu z innymi kotami – rezydenci muszą mieć aktualne szczepienie na panleukopenię!
 
 
 

 

 

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: nie

data urodzenia: maj 2021

Category: