Vaiana

Vaiana i jej rodzeństwo trafili do fundacji z krakowskiej ulicy, obecnie mieszka z bratem Heiheiem w domu tymczasowym, gdzie czekają na adopcję.
 
Opiekun tymczasowy o kociakach : Z ich wspólnych cech przede wszystkim wyróżniłbym wręcz niepohamowaną ciekawość; jeżeli jest jakikolwiek zakamarek w domu, czy nowo otwarta szafka lub półka, one muszą tam wejść, wcisnąć się czy skoczyć. Oba, jeżeli któryś z nich zrobi coś co nie powinien, automatycznie robi wielkie oczy i słodką minę. Poza tym charakteryzuje je, jak to na młode koty przystało, niezmierzone pokłady siły i energii. W trakcie zabawy rozpędzają się po naszym mieszkaniu do szaleńczych prędkości niczym struś pędziwiatr brzmiące jak tupiące stado słoni, przy czym jak jeden dopadnie drugiego i zaczynają się wzajemnie podgryzać wydają dźwięki podobne do stada rozjuszonych dzików. W tym wszystkim, wybijają się wzwyż na duże wysokości jak żaby po stawie, skacząc od kanapy, przez parapet, po szafki. Oba kotki mimo bycia rodzeństwem raczej są indywidualnymi jednostkami niż nierozłączne.
 
Vaiana jest nieco bardziej spokojna, bardziej domaga się miłości, kładąc się gdzie się da na lub pod człowiekiem, głośno przy tym pochrumkując. Uwielbia być głaskana, ale na ręce nie lubi być brana. Ona raczej nie zaczyna wspólnych zabaw i nie jest typem awanturnika, sama raczej woli ganiać za swoim ogonem niż innym kotem.
Heihei z natury jest rodzajem awanturnika, jak ktoś coś zrzuci czy ukradnie gąbki ze zlewu, to zawsze będzie on. On również gania za kotami, przygryza je w zabawie i jest ze wszystkich najżywszy i najbardziej aktywny. Dla odmiany on raczej woli leżeć osobno, ale w pobliżu człowieka. Jeżeli chcę być pogłaskany podchodzi i zaczyna mruczeć, co jest dość urocze. On za to też nie ma problemu żadnego z byciem branym na ręce.
 
Jak dodaje nasza fotograf: Brat i siostra mieszkają w DT z kotką rezydentką. Różnią się mocno temperamentami, ale są bardzo zżyte. Heihei to urodzony koci model, istna poducha, pozował przepięknie i tulił się do głaskającej ręki oraz szalał na drapaku. Vaiana jest drobną koteczka, bardziej ostrożna, ale na tyle zainteresowana zabawą, że szybko dołączyła do sesji. Jej charakterystyczną cechą są klapnięte uszka, przez co przypomina Szczerbatka. Oba kotki są dobrze wychowane, bezbłędnie korzystają z kuwetki i świetnie się dogadują z rezydentką.
 
Szukamy dla Vaiany niewychodzącego, bezpiecznego i kochającego domu, który otoczy ją najlepsza opieką. Najchętniej wspólnego z bratem Heiheiem lub do innego kota.
 
Warunkiem adopcji jest osiatkowanie balkonu (jeśli jest) oraz zabezpieczenie najczęściej otwieranych okien przed wypadnięciem kociaka.
 

 

 
 

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: tak

data urodzenia: marzec/kwiecień 2021

Category: