Tutek

Tutek i jego rodzeństwo Dario, Zulek i Czarna Tęcza trafili do fundacji z krakowskiej ulicy, obecnie mieszkają w domu tymczasowym, gdze czekają na adopcję.
 
Tutek to drugi rudo-biały kocurek z paczki. Wizualnie trudny do odróżnienia gdy w pobliżu znajduje się jego brat Dario, jednak u Tutka można znaleźć więcej rudości niż bieli. Z cech charakterystycznych: każda łapka Tutka ma oryginalną w swoim kształcie rudą plamkę, a koniuszek jego lewego ucha zdobi biała łatka. Jest nieco mniejszy od Daria, a jego pyszczek jest bardziej zaokrąglony. Sama słodycz.
Tuti poleca się osobom, które lubią rozrywkę w postaci oglądania kocich memów – z nim nigdy się nie będziesz nudzić, bo
 
Tutek całym sobą uosabia koci internet. Jak na kociego dzieciaka przystało ma w sobie sporo energii, którą bardzo elegancko pożytkuje podczas harców z rodzeństwem i wspinaczki po drapaku. Gdyby Tutiś startował w olimpiadzie, bez wątpienia zdobyłby złote medale w konkurencjach synchronicznego łapania wędki z resztą ferajny, a solo w skoku wzwyż i szalonych akrobacjach w stylu Cirque du Soleil (wszystko sponsorowane przez zabawkę na wędce lub smaczek). Nieobce są mu również kocie maniery – starannie czyści sobie futerko po każdym posiłku, wizycie w toalecie i w innych momentach, gdy stwierdza, że jest niewystarczająco wypiękniony. Tutek jest kocurkiem przyjaźnie nastawionym do człowieka, z całej czwórki to on najczęściej podchodzi i upomina się o pieszczoty, uroczo przy tym pomrukując. Czasem daje się wziąć na ręce. Uwielbia spać w łóżku z człowiekiem, najchętniej przy samej poduszce obok głowy. Kiedy brakuje mu uwagi ze strony człowieka delikatnie wokalizuje i trąca go przednią łapką. Nie sposób takiemu rozkosznemu stworzonku odmówić. Ma bardzo dobry apetyt, pasują mu wszystkie smaki i rodzaje karmy. Najbardziej lubuje się jednak w wysokomięsnych puszkach i chrupkach w ramach przekąski/gdy zostaje na dłużej sam w domu.
 
Całe rodzeństwo bezbłędnie korzysta z kuwety i jest zaszczepione. Nauczone również obcinania pazurków. Wybawione i nakarmione na wieczór przesypiają ładnie noc. Bardzo dobrze dogadują się z kocurkiem-rezydentem. W domu tymczasowym miały także kontakt ze starszym dzieckiem.
 
Szukamy dla Tutka niewychodzącego, bezpiecznego i kochającego domu, który wykastruje kocurka w odpowiednim wieku.
 
Warunkiem adopcji jest osiatkowanie balkonu (jeśli jest) oraz zabezpieczenie najczęściej otwieranych okien przed wypadnięciem kociaka.
 
 

 

UWAGA! Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne. Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
 
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR3bEnRi0x-7whvKQMJgFAm3M4ZZXXYPN5Kd1yCABMJz36WXLolzl0xyxmM…), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
 
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Gerta – adopcje@stawiamynalapy.pl; tel. 501 225 409 (poniedziałek-sobota godz. 14:30-20:00)
 
 
#kotdoadopcji #stawiamynalapy 
 
 

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: jeszcze nie

data urodzenia: kwiecień 2021

Category: