Timo

Timo jest typowym kotem, lubi chodzić własnymi ścieżkami, a przytulanie jest wtedy kiedy on ma na to ochotę. Uwielbia się bawić. Piłeczka, wędka, laser, ołówek, śrubka… wszystko jest dla niego świetną zabawką.
Jednym z jego ulubionych zajęć jest zaczepianie innych kotów, nie stanowi dla niego żadnego problemu wielkość przeciwnika, potrafi zaczepić nawet naszego kocurka, który jest od tego 3x większy.
Nie przeszkadza mu w tym nawet jego niepełnosprawność.
Timo jest kotem powypadkowym, ma częściowo uszkodzony rdzeń kręgowy przez co nie porusza tylnymi łapkami i ma problemy z wypróżnianiem. Kupę robi samodzielnie, ale w sposób niekontrolowany, natomiast jeśli chodzi o mocz, to trzeba mu pomagać. Jego niepełnosprawność nie przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu. Bawi się i dokazuje jak pozostałe koty. Jest w stanie samodzielnie wspiąć się na łóżko, a nawet i na wysoki drapak.
Dobrze czuje się w towarzystwie innych kotów, lubi z nimi spać, bawić się i dbać o wzajemną higienę.
Szukamy dla Timo bezpiecznego, niewychodzącego i kochającego domu, warunkiem adopcji jest osiatkowanie balkonu (jeśli jest) oraz zabezpieczenie najczęściej otwieranych okien przed wypadnięciem kociaka.
 
 
 
UWAGA! Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne.
 
Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR3bEnRi0x-7whvKQMJgFAm3M4ZZXXYPN5Kd1yCABMJz36WXLolzl0xyxmM…), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
 
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Gerta – adopcje@stawiamynalapy.pl; tel. 501 225 409 (poniedziałek-sobota godz. 14:30-20:00)
 
#kotdoadopcji #stawiamynalapy
 
 

odrobaczenie: tak

szczepienie: tak

kastracja: tak

data: czerwiec 2020

Category: