Snape

Snape i jego siostra Bellatrix trafili do fundacji z jednej z krakowskich ulic, obecnie mieszkają w domu tymczasowym, gdzie czekają na adopcję.
 
Snejpuś – to kotek który ma problemy z równowaga, lecz na tyle nauczył się z nimi żyć że zdają się być jedynie słodkim dodatkiem do tego małego kotka i zdecydowanie nie przeszkadzają mu w niczym.
Kociak jest niezwykle mądry czego przykładem jest fakt sprawdzania przez niego zależności miedzy tym co robi, a tym jak człowiek reaguje. O co chodzi? Najlepiej widać to w przypadku jego ulubionej zabawki laserka. Kiedy człowiek zacznie się z nim bawić laserkiem po tym jak kociak np. się oprze łapkami o nogi człowieka to po skończonej zabawie (a laserka nigdy nie ma ten kot dosyć) przyjdzie i zrobi tą samą czynność, by sprawdzić czy to, że oparł się o człowieka spowodowało zabawę, jeśli nie to będzie robił inne rzeczy i tak w kółko.
 
Kociak tez bardzo szybko uczy się komend słownych, sam połączył bardzo szybko stanowcze “kocie” z tym, że robi coś nielegalnego i trzeba zaprzestać danej czynności. Lubi głaskanie ale dopiero się go uczy, tak samo jak uczy się proszenia o głaskanie, jest troszkę niepewnym kotkiem i potrzebuje czasu by się przełamać, ale smakołyki przełamują w nim wszelkie granice.
 
Snejpuś nie jest typem nachalnego złodzieja jedzenia, ale każdą potrawę, którą je człowiek musi zobaczyć, nawet jeśli są to mandarynki.
 
Snejpuś to kot kochający wodę, dlatego nie obejdzie się bez małej kuwety wypełnionej czystą wodą (jest czyściochem, więc woda w jego basenie nadaje się do zabawy jego zdaniem jedynie przez jeden dzień) uwielbia się w niej pluskać, czasem nawet się położy, tak samo uwielbia kopanie w ziemi, dlatego zasadzona kocia trawka ma dla niego dwie funkcje.
 
Snejpus potrzebuje domu z drugim kotem- najchętniej z siostrą Bellatrix, ponieważ gdy nie wie gdzie jest jego kocia siostra, zaczyna rozpaczliwie płakać. Snejpuś lubi też zapatrzeć się na człowieka wiec widok 5 cm od twarzy jego żółtych oczu gdy się zechce chwilę odpocząć, to normalność.
 
Oba koty korzystają bezproblemowo z zamkniętej kuwety.
 
Snape szuka kochającego, opiekuńczego domu niewychodzącego, z zabezpieczonym balkonem i oknami, najchętniej w dwupaku z Bellatrix.
 

 

UWAGA! Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne.
 
Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
 
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR3bEnRi0x-7whvKQMJgFAm3M4ZZXXYPN5Kd1yCABMJz36WXLolzl0xyxmM…), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
 
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Gerta – adopcje@stawiamynalapy.pl; tel. 501 225 409 (poniedziałek-sobota godz. 14:30-20:00)
 
#kotdoadopcji #stawiamynalapy

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: wkrótce

data urodzenia: czerwiec 2021

Category: