Sisiunia

Sisiunia to dorodna kotka (blisko 4 kilo), która przyjechała z Aleksandrii. Czarna, z białą krawatką. Inną cechą charakterystyczną jest nieco cofnięta dolna szczęka, która powoduje, że czasem wyraźniej widać jej górne kiełki – stąd przezwisko „Wampirek”.
To kotka wybitnie nakolankowa, uwielbia kontakt z człowiekiem (choć może potrzebować 1-2 tygodni, żeby się z nową osobą początkowo oswoić). Często zajmuje kolana podczas pracy człowieka przy komputerze czy siedzącemu na kanapie. Nad ranem też przychodzi i zagnieżdża się w zagięciu kolan. Mniej lubi branie na ręce, ale jak ufa człowiekowi, to z czasem i na nich potrafi się rozluźnić i rozmruczeć. A zadowolona mruczy głośno, jak traktor! Nie jest fanką zmian, nie lubi głośnych i nagłych hałasów, stąd raczej nie powinna trafić do domu z małymi dziećmi (ale starsze, które będą gotowe się z nią często bawić, jednocześnie respektując jej granice – jak najbardziej). Gości ocenia z dystansu, raczej nieśmiała (choć nie chowa się przed nimi), trzeba dać jej czas do przyzwyczajenia się do nowych osób.
Uwielbia ściganie się z wędką, potrafi też nauczyć swojego człowieka aportowania (miękką piłeczką lub jakimś drobnym, cięższym przedmiotem). Lubi także ścigać się i uprawiać zapasy ze swoją przybraną siostrą. Bardzo dba o czystość swojego futerka, bezbłędnie korzysta z kuwety. Nauczona jedzenia mokrej karmy, ale suchą też uwielbia (teraz podawana raczej jako smaczek lub w ramach popołudniowej przekąski). Do adopcji chętnie z siostrą, ale nie jest to wymagane. Powinna być jednak w domu, który będzie mógł jej poświęcić uwagę i często z nią przebywać, bo nie lubi być długo sama. Jest też dobrą kandydatką na dokocenie, o ile będzie się ją przedstawiało innym kotom stopniowo (miała okazję zaprzyjaźniać się z innymi kotami podczas petsittingów).
Szukamy dla Sisuni niewychodzącego, kochającego, bezpiecznego domu, z zabezpieczonym balkonem (jeśli jest) i/lub oknami, który otoczy ją najlepszą opieką.

 

UWAGA! Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://tinyurl.com/ankietaSnL ), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – niektóre z naszych domów tymczasowych proszą nadal o korzystanie z maseczek i bardzo prosimy o uszanowanie tej prośby i przyniesienie maseczki na wizytę lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach, jeśli, któraś z stron o to poprosi. Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: poprzez ankietę lub adopcje@stawiamynalapy.pl
#stawiamynalapy #kotkrakow #kotdoadopcji

Data urodzenia: 2020

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: wkrótce