Pixie

Kocurki Dixi (biało-czarny) i Pixi (biało-rudy) są bardzo kochane, mięciutkie, słodkie, grzeczne, pogodne, towarzyskie, lubią być tam gdzie człowiek.
Braciszkowie tworzą idealny dwupak: doskonale się sobą zajmują, myją wzajemnie, wylegują się koło siebie, często razem śpią, pięknie się razem bawią, gonią, skaczą po drapaku, grają w piłeczki, noszą myszki, przebiegają przez tunel czy dziury w kartonach.
Uwielbiają zabawę z człowiekiem, zwłaszcza z wędką i laserkiem.
Korzystają ładnie z kuwety, Pixi je karmę suchą i mokrą, Dixi zdecydowanie woli mokrą.
Po intensywnej zabawie śpią w nocy w innym pomieszczeniu w swoich legowiskach i chwilkę po zgaszeniu światła jest cisza aż do śniadania.
Pixi (biało-rudy) jest nieśmiałym kotkiem, wrażliwym, introwertykiem, potrafi wpatrywać się zamyślony w okno, lustro, czy nawet ścianę i widzi coś czego inni nie widzą. Wobec nowych osób jest ostrożny i chowa się, ale jak się przekona że nowy jest ok to wychodzi z ukrycia. Jak zaufa to przychodzi i siada na nogach lub kolanach (na początku potrzebował żeby go wołać i zachęcić pokazując gdzie ma usiąść). Pixi lubi być głaskany i wystawiać brzuszek.
Bardzo kocha swojego brata. Jak braciszek był pierwszy raz w zamkniętym w transporterku gotowy do weterynarza, Pixi usiłował go uwolnić, szedł za nim do drzwi a potem płakał, szukał go i wołał.
Jest subtelny, nie narzucający się, potrzebuje dużo ciepła i poczucia bezpieczeństwa, a odwzajemnia się swoją kocią miłością, np. poliże swojego człowieczka po palcu.
Braciszkowie ze sobą bardzo zżyci dlatego chcielibyśmy aby znalazły wspólny dom. Przebywają obecnie razem w domu tymczasowym wnosząc dużo radości i dobrej zabawy.

 

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: jeszcze nie

Data urodzenia: czerwiec 2019

Category: