Patka (i Henryczek)

Szukamy domu dla rodzeństwa dwóch cudownych kociaków. Henryczek (rudy) to przytulacz i głaskacz, co dzień rano wita mnie kocim całusem i łaskocze wąsikami. Lubi być głaskany i przytulany, często sam się o to upomina. Jest grzeczny jak na młodego kota, trochę nieśmiały i ostrożny. Henryczek jako malec przeszedł poważną chorobę (zapalenie otrzewnej), ale dzielnie walczył o życie i znosił leczenie. Teraz jest SUPER KOTEM, gdy czegoś chce potrafi to artykułować opiekunowi miauczeniem z nutą pretensji lub zdziwienia i zabawnie “gada” do robaczków.
Patka jest śmiała, ciekawska i energiczna, nie ma w domu kącika, w którym by jeszcze nie była łącznie z kominkiem 🙂 Gdy opiekunka z domu tymczasowego wraca z pracy wita mnie serdecznie i sprawdza wszystko co ze sobą przyniosłam. Wita również każdego gościa, najczęściej kocim całusem nos-nos, oczywiście sprawdza co przyniósł i biegnie do swoich kocich spraw. Zawsze ma jakieś zajęcie, nie absorbuje czasu opiekuna. W nocy śpi mocno przytulona do człowieka, a rano pięknie się przeciąga na powitanie.
Rodzeństwo jest ze sobą bardzo związane. Te koty to przeciwieństwo dlatego cudownie się uzupełniają. Przy Patce Henryczek mniej boi się nowości i jest śmielszy, dlatego też szukamy dla nich wspólnego domu.
Szukamy dla nich wspólnego domu niewychodzącego, najlepiej bez innych kotów. Obecnie w domu tymczasowym kociaki mieszkają z psem więc nie boją się psów. Ważne jest, aby nie były narażone na stres, czyli nie powinny często zmieniać miejsca pobytu, ani jeździć z właścicielami na wakacje. Idealnie byłoby gdyby był osiatkowany balkon, ponieważ w domu tymczasowym mają taki do dyspozycji i spędzają tam dużo czasu. Jedzą wszystko, są czyste, odrobaczone, zaszczepione i wykastrowane.

 

UWAGA! Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://tinyurl.com/ankietaSnL ), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – niektóre z naszych domów tymczasowych proszą nadal o korzystanie z maseczek i bardzo prosimy o uszanowanie tej prośby i przyniesienie maseczki na wizytę lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach, jeśli, któraś z stron o to poprosi. Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: poprzez ankietę lub adopcje@stawiamynalapy.pl
#stawiamynalapy #kotkrakow #kotdoadopcji

Data urodzenia: lipiec 2021

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: tak