Ołówek i Benzi

Ołówek i Benzi trafiły do fundacji z Olkusza, obecnie mieszkają w domu tymczasowym, gdzie czekają na adopcję. Kot Ołówek, względnie Olis, Zbój, lub „Olis, bo się pogniewamy” Kot Ołówek jest bardzo zaborczym kocurkiem. Nie ominie absolutnie żadnej okazji do głaskanka. Czasem, nawet kiedy śpi, potrafi wyczuć czyjeś spojrzenie, przeciągnąć się i ruszyć w stronę ręki do miziania. Nie omieszka też wejść miedzy rękę, a Pysię, tylko po to, żeby uwaga skupiła się na nim. Nie ma takiego czasu głaskanka, żeby Olis miał już dość, nieważne czy jest zainicjowane przez głaskaczy czy Olisia. Nie oznacza to wcale, że nie jest kotkiem zabawowym, wręcz przeciwnie, będzie szukał dostępnych zabawek i zabawiaczy. Zwykle pada na Benzi. Wtedy zaczyna się prawdziwe kitkowe tornado. Ganiają się po mieszkaniu lub walczą tak zawzięcie, jakby biły się o saszetę. Ulubione zabawki Ołówka to te interakcyjne. Wprawdzie rzadko kiedy używa ich zgodnie z przeznaczeniem, ale dają mu wiele radości. Służą mu też za łóżeczko. Olisiowi nie przeszkadza zupełnie nic. Można go długo głaskać, mierzwić futerko, czochrać, a nawet droczyć się i robić masaże. Kocha wszystko. Lubi tez mizianko po brzuszku, ale raczej kiedy jest zaspany. W innym przypadku, uwaga na dłonie! Jest to tez bardzo towarzyski kocurek. Kiedy przychodzą goście, Olis szybko do nich biegnie (wiadomo, nowe ręce do czochranka. Z ciekawych faktów, Ołówek nie umie miauczeć. Jeśli już wydaje jakieś dźwięki, to jest to ćwierkanie, a jego miauk jest zupełnie bezgłośny. W zestawie z miska, w której często śpi. Kotki to superśmieszne rodzeństwo, które świetnie się ze sobą dogaduje, zarówno podczas zabawy, jak i odpoczynku. Mimo młodego wieku, Małpki dużo już przeszły. Do fundacji trafiły niesamowicie wygłodzone (ledwie cokolwiek ważyły), chore i poranione. Olis miał amputowane 2 paliczki z powodu zakażenia rany, a Beni ma źle zrośnięta łapkę, która trzeba będzie operować kiedy dorośnie (tym bardziej zachwyca i szokuje jej zwinność). Ważne jest, żeby trafiły do opiekunów odpowiedzialnych i bezpiecznego domu, gdzie będą traktowane jak członkowie rodziny i będą miały zapewniona dużą dawkę zabawy.

Szukamy dla Ołówka i Benzi wspólnego niewychodzącego, odpowiedzialnego domu, który pokocha je tak, jak na to zasługują Warunkiem adopcji jest osiatkowanie balkonu (jeśli jest) oraz najczęściej otwieranych okien.

UWAGA!
 
Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne. Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
 
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR3bEnRi0x-7whvKQMJgFAm3M4ZZXXYPN5Kd1yCABMJz36WXLolzl0xyxmM…), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
 
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: poprzez ankietę lub adopcje@stawiamynalapy.pl
 
#stawiamynalapy #kotkrakow #kotdoadopcji

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: tak

data urodzenia: lipiec 2021

Category: