Olaf (i Oliwka)

Oliwka i Olaf to koty pochodzące ze sterty odpadów przy zakładzie samochodowym, skąd były ciągle przeganiane. Zostały stamtąd wyłapane w wieku około 3 miesięcy, jako koty tak dzikie, że przed człowiekiem próbowały uciec nawet przez ścianę. Mając tylko siebie, Oliwka i Olaf zżyli się tak bardzo, że przez długi czas uważali, iż są jednym kotem, tylko w dwóch ciałkach – dlatego też adopcja jest możliwa jedynie w dwupaku. W domu tymczasowym przeszły długą drogę oswajania, osiągając znakomite efekty, o których za chwilę opowiem.
 
Olaf jest umięśniony i silny, ma postawną budowę i spore łapy, a jego marmurkowe umaszczenie, gładkość sierści i kształt pyszczka sugerują, że ktoś z jego przodków mógł być kotem bengalskim. Prawdopodobnie będzie dość sporym kocurem. Ma łagodny, nieco płochliwy charakter: człowiek chodzący wciąż wzbudza w nim strach, lecz do człowieka siedzącego lub leżącego Olaf przychodzi bardzo chętnie na mizianki – szczególnie, gdy jest śpiący. Często wystawia do miąchania piękny brzuszek w kropeczki (które oczywiście wskazują miejsca, w które należy całować kotka). Noce spędza przytulony do człowieka, czasem przy nogach, czasem przy głowie. Uwielbia bawić się wszystkim, nie tylko zabawkami – spinacze, sznurki, ziemniaki ukradnięte z szafki w kuchni, pluszowe myszki, papierki, patyczki – to wszystko wzbudza w nim dziecięcy zachwyt. Uwielbia też gonić za wszelkimi piłeczkami, a także nosić je w pyszczku. W ciągu dnia woli spędzać czas na zabawie z innymi kotami (siostrą, rezydentami i innymi tymczasami) oraz na odkrywaniu pudeł, kartonów, dziur, szczelin i innych miejsc, w które będzie próbował się wcisnąć. Często też na nowo odkrywa, że posiada ogon, i próbuje go złapać. Gdy w domu tymczasowym pojawiły się o 2 miesiące młodsze kotki, Olaf jako pierwszy zaczął się z nimi bawić, zaczepiać je, gonić się z nimi, a także przytulał je do snu. Jak widać, relacje z innymi kotami ma bardzo przyjazne, jest otwarty i przyjacielski. Zaufanie ludziom zajmuje mu więcej czasu i wymaga cierpliwości (i przekupstwa smaczkami) ze strony człowieka, ale czekanie jest tego warte, gdy Olafek po pewnym czasie przyjdzie i położy się na Waszej poduszce, mrucząc słodko do snu. Przewidujemy, że przy odpowiedniej dozie cierpliwości Olafek wyrośnie na miziaka-przytulaka (już wykazuje tego objawy!).
Oboje z kuwetki korzystają bezbłędnie, żywią się mokrą karmą którą uwielbieją. Nie przepadają za braniem leków ale są do tego przyzwyczajeni. Nie mają problemu z obcinaniem pazurków. Nie ukrywamy, że przez ich przeszłość przyszły nazawszowy człowiek musi wykazać się odrobiną cierpliwości, aby ich do siebie przyzwyczaić, jednak patrząc na ich historię z domu tymczasowego – sukces jest więcej niż pewny. Preferowany dom bez małych dzieci, inne koty mogą być – w domu tymczasowym dogadują się zarówno z dorosłymi rezydentami jak i kociętami. Adopcja tylko w dwupaku.
Olaf szuka kochającego, opiekuńczego domu niewychodzącego, z zabezpieczonym balkonem i oknami, w dwupaku z Oliwką.
 
UWAGA!
 
Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne. Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
 
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR3bEnRi0x-7whvKQMJgFAm3M4ZZXXYPN5Kd1yCABMJz36WXLolzl0xyxmM…), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
 
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: poprzez ankietę lub adopcje@stawiamynalapy.pl
 
#stawiamynalapy #kotkrakow #kotdoadopcji

Data urodzenia: sierpień 2021

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: tak

Category: