Okaz

 

Okaz trafił do fundacji z Przesławic, wychudzony ze złamaną miednica, gorączką i obrzękiem łap. Niestety w czasie diagnostyki test PCR potwierdził nosicielstwo wirusa białaczki, lecz kocurek został “postawiony na łapy” i jego stan zdrowia jest obecnie dobry i stabilny.
Okaz mieszka w domu tymczasowym z innymi kotami z fundacji i póki co dobrze daje sobie radę.
Z powodu nosicielstwa wirusa białaczki trzeba zwracać na Okaza nieco większą uwagę niż na całkowicie zdrowego kota, bo ewentualna zlekceważona infekcja może spowodować uaktywnienie się wirusa.
Kocurek jest bardzo miłym kotem, grzecznym, a ze względu na jego zamiłowanie do jedzenia – nie jest również zbyt skoczny i nie wskakuje zbyt wysoko 😉
Okaz jest bardzo przyjaznym kocurkiem, chętnym do kontaktu z człowiekiem. Jeszcze kiedy mieszkał w klatce trudno było podać mu cokolwiek bo tak natrętnie wpychał łepek do głaskania.
Z innymi kotami nie ma problemów.
Jego tymczasowa opiekunka mówi o nim, że staje się, z powodu ogromnego apetytu, wielką, czarną, toczącą się po mieszkaniu kuleczką.
Szukamy dla Okaza bezpiecznego domu niewychodzącego, z zabezpieczonym balkonem i oknami, który otoczy go miłością i najlepszą opieką. Okaz może mieszkać z innym kotem nosicielem białaczki lub kotem regularnie szczepionym przeciwko tej chorobie

KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Gerta – adopcje@stawiamynalapy.pl; tel. 501 225 409 (poniedziałek-sobota godz. 14:30-20:00)

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: tak

Data urodzenia: 2014

Category: