Mruczysław

Mruczysław trafił do fundacji z jednej z krakowskich ulic, obecnie mieszka w domu tymczasowym, gdzie czeka na adopcję.
Mruczysław to nieśmiały (i nie miauczący), ale żywiołowy kot, który uwielbia zabawę. Początkowa adaptacja w domu tymczasowym zajęła trochę czasu, podczas którego Mruczek rzadko opuszczał bezpieczne zacisze pod kanapą.
Z czasem jednak ciekawość wzięła górę i okazało się, że Mruczysław bardzo chętnie eksploruje mieszkanie o ile nie ma na jego drodze człowieka – wtedy najczęściej wpada w popłoch i szuka najbliższej kryjówki.
Bardzo lubi zabawy z wędką, gonienie kocich zabawek, a także obserwowanie ptaków za oknem, co jest też dobrą okazją do oswajania Mruczka z ludzkim dotykiem. Pozwala się głaskać głównie przy nakładaniu jedzenia, zapominając przez chwilę o strachu.
Nie sprawuje żadnych problemów “wychowawczych” – korzysta z kuwety, dopisuje mu duży apetyt (właściwie jest nawet nieco łakomy!) i nie zdarza mu się drapać kanap czy firanek – zadowala się w pełni swoim drapakiem.
Mruczysław to kot, który potrzebuje trochę czasu i przestrzeni na aklimatyzację, podczas której najlepiej nie wchodzić mu drogę tak, aby przyzwyczaił się do obecności człowieka. Z czasem – kiedy już pozna mieszkanie – wybierze sobie ulubione miejsca i stworzy swoje kocie rytuały (np. po porannym karmieniu Mruczek wskakuje na parapet w gabinecie obserwując ptaki – robi to codziennie!).
Szukamy dla Mruczysława niewychodzącego, kochającego, bezpiecznego domu, z zabezpieczonym balkonem (jeśli jest) i/lub oknami, który otoczy go najlepszą opieką.
 
 
UWAGA! Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne.
 
Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR3bEnRi0x-7whvKQMJgFAm3M4ZZXXYPN5Kd1yCABMJz36WXLolzl0xyxmM…), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
 
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: poprzez ankietę lub adopcje@stawiamynalapy.pl
 
#kotdoadopcji #stawiamynalapy
 
 

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: tak

Data urodzenia: 2017