Mokka

Mokka z dziećmi została znaleziona w maju na jednej z ulic na Ruczaju i okazała się urzeczywistnieniem określenia „kot idealny”.

Dziewczyna jest młodą koteczką o niezwykle oryginalnej urodzie. Jest bardzo szczupła, zgrabna i ma bardzo długie łapy. Przypomina trochę pomniki Bastet – egipskiej kociej bogini, a trochę koty w typie orientalnym. Aż trudno uwierzyć, że ostatnio urodziła pięcioro kociąt.

Poza nietuzinkową urodą cechuje ją wspaniały charakter. To nie jest kotka, która ze względu na swój młody wiek miałaby fiu-bździu w głowie. Mokka jest bardzo spokojna i zrównoważona. Nie sprawia żadnych problemów – nie drapie, nie gryzie, nie szaleje, nie jest nachalna, przesypia całe noce. Jednocześnie jest mocno związana z człowiekiem. To dziewczyna bardzo inteligentna, towarzysząca, która lubi chodzić za ludźmi i ich obserwować. Bardzo lubi się ocierać, być głaskana, siedzieć z ludźmi na kanapie. Jednocześnie daje człowiekowi spokój, gdy ten akurat ma coś innego do zrobienia. Chwile wolne od zabawy, głaskania i obserwowania człowieka lubi spędzać na wysokościach 🙂

Mokka jest bardzo kontaktowa i doskonale dogaduje się nie tylko z ludźmi, ale też z innymi kotami. Nie powinno być więc problemu w sytuacji, gdyby miałaby dzielić dom z innym kotem.

 

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: Wkrótce

Sterylizacja: Wkrótce

Category: