Matylda

Matylda to niewielka czarno-biała koteczka, która trafiła do nas z siostrą Mirandą z Białki Tatrzańskiej. Niestety obie koteczki były chore na koci katar i mimo najlepsze opieki domu tymczasowego choroba uszkodziła lewe oczka zarówno Matyldy jak i Mirandy.
Koteczki mieszkają w domy tymczasowym i świetnie dogadują się kotami rezydentami. W stosunku do opiekunki i gości są bardzo ostrożne, na co miało a pewno wpływ długotrwałe podawanie leków i zakraplanie oczu. Matylda złapana na ręce siedzi spokojnie i ładnie mruczy, człowiek jest najfajniejszy jak spokojnie leży i można przy nim, albo na nim zasnąć, albo ewentualnie sobie po nim przebiec 😉 
Na codzień obie koteczki są bardzo ciekawskie, fascynują je wszystkie nowe rzeczy, w tym rośliny na balkonie, są zawołanymi ogrodniczkami 😉 Bawią się wszystkim co im wpadnie w ręce, oprócz kocich zabawek gonią także za drobnymi przedmiotami turlając je po podłodze, zaglądają do wszystkich szafek i sa zaciekawione wszystkim co można zjeść – nie koniecznie musi to być jedzenie z kociej miseczki 😉 
Matylda i jej siostra nie wybrzydzają przy jedzenie i korzystają grzecznie z kuwety.
Szukamy Matyldzie niewychodzącego, kochającego, bezpiecznego domu, z zabezpieczonym balkonem (jeśli jest) i/lub oknami, który otoczy ją najlepsza opieką, a w odpowiednim wieku zadba o kastrację.

 

 
 
UWAGA! Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne. Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
 
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR3bEnRi0x-7whvKQMJgFAm3M4ZZXXYPN5Kd1yCABMJz36WXLolzl0xyxmM…), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
 
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Gerta – adopcje@stawiamynalapy.pl; tel. 501 225 409 (poniedziałek-sobota godz. 14:30-20:00)
 

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: jeszcze nie

data urodzenia: wrzesień 2020

Category: