Marian i Kiki

Marian i jego rodzeństwo (Kiki, Koko i Zuzanna Krystyna ) trafili do fundacji z Sobolowa, obecnie mieszkają w domu tymczasowym, gdzie czekają na adopcję.
 
Marian to kot nieco nieśmiały w stosunku do człowieka, za to świetnie odnajduje się w kocim towarzystwie. W domu tymczasowym mieszka ze swoją kuzynką Malinką i trójką przyszywanego rodzeństwa. Był kotem całkowicie dzikim, zamknięty w kennelu nie ruszał się i udawał, że go nie ma. Później zachorował na panleukopenię i zaczął przekonywać się do człowieka. Teraz bez problemu funkcjonuje przy człowieku, jednak jeszcze nie szuka bezpośredniego kontaktu, chociaż czasami obwąchuje.
 
Często śpi w dziwnie uroczych pozach z błogością na pysiu i bez skrępowania szaleje razem ze swoją ekipą. Wszyscy śpią w nocy na łóżku, a ostatnio Marianek nawet daje się głaskać po grzbiecie. Czasami zdarzy mu się zjeść kocie przysmaki z ręki!
 
Marian na swojego ulubionego kota i towarzysza życia wybrał sobie Kikiego – nieco starszego kociaka poznanego w domu tymczasowym. Chłopcy są do siebie niesamowicie podobni i mają silną więź. Marianek okazuje swoją miłość do kotów poprzez barankowanie i tulenie się.
 
Kiki szybko przystosowuje się do nowych warunków, jednak Marian potrzebuje dużo czasu, aby w pełni zaufać człowiekowi.
Dlatego nowy opiekun powinien pokochać chłopców tak samo i zaakceptować ich różnice.
 
Nie wybrzydza przy miseczce i wzorowo korzysta z kuwety i drapaków.
 
Szukamy dla Mariana i Kikiego wspólnego, bezpiecznego, niewychodzącego domu, w którym zostaną otoczeni miłością i opieką.
 
Warunkiem adopcji jest osiatkowanie balkonu (jeśli jest) i najczęściej otwieranych okien.
 

 

UWAGA! Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne. Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
 
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR3bEnRi0x-7whvKQMJgFAm3M4ZZXXYPN5Kd1yCABMJz36WXLolzl0xyxmM…), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
 
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Teresa – teresa.borzecka@stawiamynalapy.pl, tel. 691-649-992 (od poniedziałku do soboty w godz. 17:00 – 21:00)
 
#stawiamynalapy #kotdoadopcji

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: tak

data urodzenia: kwiecień 2021

Category: