Majkel

Uroczy Majkel szuka swojego domu na zawsze!
Mały kociak został znaleziony w srogie mrozy w lutym, zupełnie sam, bez mamy i rodzeństwa. Nie wiadomo skąd się wziął i jak udało mu się przeżyć w takich warunkach. Szczęście chłopakowi dopisało, bo trafił na kogoś komu jego los nie był obojętny – został zgłoszony do fundacji i uratowany!
Przesiadywanie na mrozie w kopie śniegu przypłacił problemami z płucami, ale objęty profesjonalną opieką medyczną szybko wrócił do zdrowia. Mieszka teraz i rozrabia w jednym z fundacyjnych domów tymczasowych 🙂
 
Majkel, zwany przez swoich tymczasowych opiekunów Klusawkiem, jest ślicznym i bardzo eleganckim kotkiem, czarnym z białym krawatem i skarpetkami i z cudnymi białymi wąsiskami.
Jest bardzo przyjacielski, wymaga sporo atencji ze strony człowieka.
Uwielbia głaskanie i pieszczoty, chociaż na długie czułości i jakieś siedzenie na kolankach to nie ma za bardzo czasu, gdyż jest kocurkiem bardzo zajętym (ale lubi przytulać się do leżącego człowieka!) – trzeba się przecież bawić piłeczkami i myszkami! Albo trzeba gonić inne koty! Bo Majkel mieszka w domu tymczasowym z czterema dorosłymi kotami. Ma do nich bardzo pozytywne nastawienie, chociaż nie bardzo rozumie, dlaczego nie chcą z nim razem cały czas gonić! Ale rezydenci też go od razu zaakceptowali, chociaż czasami oczywiście męczy ich jego typowa dla młodego wieku niespożyta energia.
 
Majkel jest też bardzo grzeczny! Chociaż potrafi gonić jak wariat, niczego w domu nie zniszczył, nie rozbił, nie urwał, nie interesują go rośliny, nie wpada na głupie pomysły, jak to potrafi większość jego rówieśników. Słabo i bez większego entuzjazmu skacze, woli poruszać się w dwuwymiarowej przestrzeni, co jest zdecydowanie zaletą z punktu widzenia opiekuna 😉 W zabawie najbardziej cieszą go wędki, myszki, piłeczki, szeleszczący tunel, natomiast wysokie drapaki służą mu raczej jako miejsca do leżakowania niż do uprawiania wspinaczki.
Apetyt kocurkowi dopisuje, nie wybrzydza przy miseczkach, je chętnie różne rodzaje mokrej karmy.
Jest bardzo czystym kotkiem, z kuwety korzysta perfekcyjnie!
Majkel-Klusawek będzie wspaniałym przyjacielem dla osoby, która go przygarnie! Chętnie trafi do domu, w którym są inne zwierzęta. Gdyby miał być sam, trzeba pamiętać, że codziennie należy mu poświęcić większą ilość czasu, niż wymagają dorosłe koty.
 
 
 
 
 
 

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: jeszcze nie

data urodznia: listopad 2020

Category: