Lusia

Lusia to drobna (niecałe 3kg), ponad roczna, bura koteczka, która pojawiła się na terenie budowy na Zabłociu w okresie świąteczno-noworocznym. Została wyłapana i przebywa w domu tymczasowym.
Bardzo szybko dogadała się z dwoma kotami rezydentami, lubi wpychać nos do ich misek i ganiać się z nimi po mieszkaniu.
Kotka jest bardzo łagodna, trochę nieśmiała, a w kontakcie z człowiekiem lekko wycofana. Jeszcze się uczy że idący w jej stronę człowiek jej nie zagraża i nie będzie jej przeganiać. Ucieka od podniesionych głosów i gwałtownych ruchów do swojego azylu w szafie. Powoli nabiera pewności siebie i zmniejsza dystans. Jednocześnie jest bardzo ciekawska i kiedy uwaga nie jest skierowana bezpośrednio na nią, lubi się przyglądać co człowiek robi. Potrafi tez spać za jego plecami i kłaść się na noc w nogach łóżka, przejmując kawałek kołdry.
Wystarczy spokojnie do niej podejść na wyciągniecie ręki żeby ją pogłaskać, a Lusia momentalnie zapomina o strachu, zamieniając się w wielkiego pieszczocha i straszną przylepę. Potrafi wtedy usnąć przytulona do człowieka.
Uwielbia się bawić zabawkami na wędkach i piłeczkami, za którymi biega po całym mieszkaniu, przy czym radośnie pomiaukuje i wydaje z siebie masę innych uroczych dźwięków: ćwierka, grucha itp.
Lusia ślicznie korzysta z kuwety, drapie kartonowe i sizalowe drapaki. Jest niewielką, raczej przyziemna kotką i nie wskakuje na wysokie meble i półki. Uwielbia za to buszować po szafach.
Lusia szuka spokojnego, cichego domu. Może być zarówno towarzyszką dla innych kotów jak i rozpieszczaną jedynaczką. Za cierpliwość i łagodność odwdzięczy się cudownymi przytulasami i radosnymi pomiaukiwaniem na przywitanie.
 
 
 
 
 

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: tak

Category: