Leia

Leia to jeden z pięciu kociaków z działek Wisła, zgarniętych stamtąd początkiem lipca z silnym kocim katarem i świerzbem. Po długim leczeniu w klinice trafiła do domu tymczasowego wraz ze swoim bratem – Lukiem.
Leia jest zdecydowanie tą sprytniejszą z tego rodzeństwa, na ogół to ona wpada na pomysł gdzie by tu jeszcze wejść, czym się pobawić itp, a Luke natychmiast podchwytuje pomysł i idzie w ślady siostry. Leia uwielbia towarzystwo innych kotów, a przede wszystkim właśnie swojego brata, z którym dzieli dom tymczasowy – dzieciaki są ogromnie zżyte, więc bardzo byśmy chcieli znaleźć im wspólny dom. Wspólny dom chętnie także z inną naszą tymczaską Candie.
Leia jest nieco bardziej strachliwa od brata, dłużej jej zajęło przekonanie się, że człowiek wcale nie robi krzywdy, a głaskanie jest całkiem przyjemne. Ale gdy w końcu to do niej dotarło, to stała się bardzo wdzięczną koteczką, która chętnie przychodzi do człowieka na kolana, trąca lekko główką i daje znać, że to pora na głaski 🙂 Lubi też spać w nocy w nogach łóżka.
Przy miseczce nie grymasi, choć je nieco mniej od brata – najwyraźniej uważa, że jak na pełną gracji pannę przystało, musi dbać o linię 😉, bez problemów korzysta również z kuwetki.
Szukamy dla Lei domu niewychodzącego (z zabezpieczonymi najczęściej otwieranymi oknami i balkonem – jeśli jest), który otoczy małą opieką i miłością.

 

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: tak

Data urodzenia: maj 2019

Category: