Kaya

 

Kaya trafiła do nas z krakowskiego osiedla, obecnie mieszka w domu tymczasowym, gdzie czeka na adopcję.
Kaya jest roczną kotką posiadającą sierść w każdym możliwym kolorze – ma rudo bury grzbiet, biały brzuch, czarne plamki od spodu łapek. Często bywa, ze sierść staje się własnością człowieka, bowiem Kaya ma jej na tyle dużo, że zostawia ją w darze człowiekowi i miejscom w których bywa. Warto zaopatrzyć się w furminator – robi sporą różnicę w objętości.
Korzysta z kuwety i z drapaka, ale nie dajemy absolutnej gwarancji na bardziej interesujące tapicerki. Lubi też wodę!
Kontakt z człowiekiem:
Często mruczy na sam widok człowieka (czyli w przypadku małego mieszkania właściwie cały czas…). Jest bardzo łagodna, przyjazna, wdzięczna i figlarna. Lekko nieśmiała wobec obcych, woli na początku trzymać dystans, ale nie boi się zanadto. Nie jest zbyt ciekawska i nie miauczy by dopominać się o jedzenie. Nie jest też typem kota śpiącego na kolanach (chociaż wydaje się, że ma do tego potencjał w przyszłości), bo gdy już na nie się dostanie to woli przytulać się do człowieka i chodzić wokół niego ocierając się.
Kontakt z kotami:
Od razu dogadała się z rezydentką, nie przejawiała wobec niej żadnej agresji, szybko zaczęła się bawić, dlatego wydaje się, że prawdopodobnie dobrze dogadałaby się z rezydentem w podobnym wieku, nie agresywnym i chętnym do zabawy. Kaya nie walczy o jedzenie, gdy drugi kot wyjada jej z miski, ta spokojnie się wycofa, dlatego w takim przypadku warto zaobserwować czy ma odpowiedni dostęp do jedzenia/zapewnić jej spokojne miejsce, by mogła zjeść sama.
Zabawa:
Jej ulubioną zabawką jest wędka, w trakcie zabawy goni do utraty tchu, a gdy złapie przynętę przynosi ją na środek pokoju, upuszcza i czeka aż znowu zacznie się poruszać. Lubi też sama polować na wiszące sznurki lub zamieszczone w różnych miejscach wędki, ale jednak najlepiej jeśli się ruszają, i to szybko. Zawsze chętnie biega.
 
 
Szukamy dla Kayi bezpiecznego i kochającego domu, który zapewni jej najlepszą opiekę, chętnie z drugim łagodnym i spokojnym kotem.
Warunkiem adopcji jest osiatkowanie balkonu (jeśli jest) oraz zabezpieczenie najczęściej otwieranych okien przed wypadnięciem kota.
 
UWAGA! Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne.
 
Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
 
1. Pobierz ankietę adopcyjną (link: http://www.stawiamynalapy.pl/wp-content/uploads/2020/05/Ankieta_Adopcyjna_SnL_form.pdf?fbclid=IwAR1TjZiD8H_-4Z6_irWG6vYp0F_qpAvHwdsz_roc0hPNTqUeoxmrugjNyNM…), zapisz ją dysku komputera, otwórz w programie Adobe Reader, a następnie wypełnij, zapisz i wyślij do nas na adres e-mail podany w ogłoszeniu kota, którego chcesz adoptować. Poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach. Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Gerta – adopcje@stawiamynalapy.pl; tel. 501 225 409 (poniedziałek-sobota godz. 14:30-20:00)
 
 
#kotdoadopcji #stawiamynalapy

odrobaczenie: tak

szczepienie: tak

kastracja: wkrótce

data urodzenia: kwiecień 2020

Category: