Kaya

 

Kaya trafiła do nas z krakowskiego osiedla, obecnie mieszka w domu tymczasowym, gdzie czeka na adopcję.
Kaya jest roczną kotką posiadającą sierść w każdym możliwym kolorze – ma rudo bury grzbiet, biały brzuch, czarne plamki od spodu łapek. Często bywa, ze sierść staje się własnością człowieka, bowiem Kaya ma jej na tyle dużo, że zostawia ją w darze człowiekowi i miejscom w których bywa. Warto zaopatrzyć się w furminator – robi sporą różnicę w objętości.
Korzysta z kuwety i z drapaka, ale nie dajemy absolutnej gwarancji na bardziej interesujące tapicerki. Lubi też wodę!
Kontakt z człowiekiem:
Często mruczy na sam widok człowieka (czyli w przypadku małego mieszkania właściwie cały czas…). Jest bardzo łagodna, przyjazna, wdzięczna i figlarna. Lekko nieśmiała wobec obcych, woli na początku trzymać dystans, ale nie boi się zanadto. Nie jest zbyt ciekawska i nie miauczy by dopominać się o jedzenie. Nie jest też typem kota śpiącego na kolanach (chociaż wydaje się, że ma do tego potencjał w przyszłości), bo gdy już na nie się dostanie to woli przytulać się do człowieka i chodzić wokół niego ocierając się.
Kontakt z kotami:
Od razu dogadała się z rezydentką, nie przejawiała wobec niej żadnej agresji, szybko zaczęła się bawić, dlatego wydaje się, że prawdopodobnie dobrze dogadałaby się z rezydentem w podobnym wieku, nie agresywnym i chętnym do zabawy. Kaya nie walczy o jedzenie, gdy drugi kot wyjada jej z miski, ta spokojnie się wycofa, dlatego w takim przypadku warto zaobserwować czy ma odpowiedni dostęp do jedzenia/zapewnić jej spokojne miejsce, by mogła zjeść sama.
Zabawa:
Jej ulubioną zabawką jest wędka, w trakcie zabawy goni do utraty tchu, a gdy złapie przynętę przynosi ją na środek pokoju, upuszcza i czeka aż znowu zacznie się poruszać. Lubi też sama polować na wiszące sznurki lub zamieszczone w różnych miejscach wędki, ale jednak najlepiej jeśli się ruszają, i to szybko. Zawsze chętnie biega.
 
 
 
 

odrobaczenie: tak

szczepienie: tak

kastracja: wkrótce

data urodzenia: kwiecień 2020

Category: