Jaskier

 

Jaskier to mały tygrysek, którego bure futerko pokrywają piękne, czarne pręgi. Jest śmiałym, ciekawskim kociakiem, który nie wie jeszcze, kim chce zostać – dostojnym lwem salonowym, czy może raczej radosnym poszukiwaczem przygód! Ale na razie chyba raczej to drugie! 

Jaskier jest kotkiem niezwykle towarzyskim, obecność człowieka ceni sobie nade wszystko. Swoje imię otrzymał na cześć słynnego barda i trubadura z uniwersum Wiedźmina – no i nie bez powodu, jak się okazuje. Zamknijcie Jaskra samego w pokoju, a zaśpiewa wam (i waszym sąsiadom przy okazji!) balladę tak długą, rzewną i głośną, że czym prędzej popędzicie sprawdzić, co się u niego dzieje. A kociak zrewanżuje wam się czułościami, przytulaniem i mruczącym koncertem, wystawiając do drapania swój cętkowany brzuszek. Bo Jaskier to wielki pieszczoch i przytulas!

Innych kotów w swoim domu tymczasowym Jaskier nie boi się wcale, jest otwarty na zawieranie nowych znajomości, a ofuknięty przez znacznie starszych od siebie rezydentów nie zraża się wcale.
Jak każdy kociak, uwielbia się bawić i chętnie goni za wędkami i piłeczkami, dokazuje w kartonowych pudłach i wspina się po drapakach. Choć potrafi sam się bawić sam, to zdecydowanie jednak preferuje wspólną zabawę z człowiekiem!

Jaskier ma dobry apetyt, je zarówno karmę mokrą jak i suchą. Kotek bezbłędnie załatwia się do kuwetki.

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Sterylizacja: nie

Data urodzenia: sierpień 2018

Category: