Hestia

Piątka maluchów trafiła do fundacji jako niespełna trzytygodniowe kocięta z Bukowiny Tatrzańskiej, po śmierci swojej kociej mamy. Mieszkają obecnie w domu tymczasowym, gdzie czekają na adopcję.
Cała piątka jest bardzo wesoła i pełna energii, ale też uwielbia tulonko. Wszystkie maluchy jedzą samodzielnie (wszystko co się im podetknie i co same znajdą, bez wybrzydzania), korzystają z kuwetki (jeszcze z małymi potknięciami, ale głównie jak opiekunka nie zdąży wyczyścić 😉 ) i drapią wyłącznie w drapaki. Pięknie bawią się myszkami, wędkami, pluszakami i papierkami po cukierkach. Wszystkie mają podobny temperament i umiejętności, ale, jak to u kotów, trochę różnią się charakterkami. Cała piątka jest dość ze sobą zżyta (jak to rodzeństwo) ale nie są nierozłączne. Z dorosłymi rezydentami (dość niechętnymi do jakiegokolwiek kontaktu) dogadują się poprawnie – bez wielkiej miłości ale też bez strachu czy agresji. Myślę, że z bardziej otwartymi dorosłymi kotami będą mogły dogadywać się super. Wszystkie maluchy spokojnie akceptują czesanie i obcinanie pazurków.
 
Hestia to puchata indywidualistka. Prawdopodobnie wyrośnie na kota o nieco dłuższym futerku. Dzięki swoim dużym oczom zyskała w domu ksywkę “wytrzeszcz”. 🙂 Bardzo motywowana przez jedzenie, jako jedyna z całej piątki rozumie kiedy jest pora karmienia i pierwsza przybiega jeszcze zanim zdążę zawołać. Je również bardzo intensywnie, na tyle, że czasami po posiłku wymaga umycia pyszczka. Na szczęście już zazwyczaj radzi sobie z tym sama. Hestia najczęściej z całej gromadki występuje osobno – zdarza się, że śpi w innym miejscu niż reszta czy też że osobno się bawi. Uwielbia małe pluszowe myszki i zwiedzanie nowych pomieszczeń. Bardzo odważna. Futerko biało-czarne, długawe, oczy wybarwiają się na brązowo. W tym momencie ma niewielką łysa plamkę na grzbiecie – pamiątkę po braku opieki w czasów sprzed trafienia do fundacji. Plamka jest w większości przypadków niewidoczna a futerko powinno odrosnąć niebawem.
 
Cała piątka poleca się do adopcji, zarówno pojedynczo (najlepiej do domów gdzie już są koty, bo energii mają więcej niż człowiek jest w stanie spożytkować) jak i w większych ilościach. Najlepiej dogadują się ze sobą Loki i Gaja oraz Hela i Ares, ale generalnie cała piątka lubi się wzajemnie.
 
 

 

 
 

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: nie

data urodzenia: maj 2021

Category: