HeiHei

Heihei i jego rodzeństwo trafili do fundacji z krakowskiej ulicy, obecnie mieszka z siostrą Vaianą w domu tymczasowym, gdzie czekają na adopcję.
 
Opiekun tymczasowy o kociakach : Z ich wspólnych cech przede wszystkim wyróżniłbym wręcz niepohamowaną ciekawość; jeżeli jest jakikolwiek zakamarek w domu, czy nowo otwarta szafka lub półka, one muszą tam wejść, wcisnąć się czy skoczyć. Oba, jeżeli któryś z nich zrobi coś co nie powinien, automatycznie robi wielkie oczy i słodką minę. Poza tym charakteryzuje je, jak to na małe koty przystało, niezmierzone pokłady siły i energii. W trakcie zabawy rozpędzają się po naszym mieszkaniu do szaleńczych prędkości niczym struś pędziwiatr brzmiące jak tupiące stado słoni, przy czym jak jeden dopadnie drugiego i zaczynają się wzajemnie podgryzać wydają dźwięki podobne do stada rozjuszonych dzików. W tym wszystkim, wybijają się wzwyż na duże wysokości jak żaby po stawie, skacząc od kanapy, przez parapet, po szafki. Oba kotki mimo bycia rodzeństwem raczej są indywidualnymi jednostkami niż nierozłączne.
 
Vaiana jest nieco bardziej spokojna, bardziej domaga się miłości, kładąc się gdzie się da na lub pod człowiekiem, głośno przy tym pochrumkując. Uwielbia być głaskana, ale na ręce nie lubi być brana. Ona raczej nie zaczyna wspólnych zabaw i nie jest typem awanturnika, sama raczej woli ganiać za swoim ogonem niż innym kotem.
 
Heihei z natury jest rodzajem awanturnika, jak ktoś coś zrzuci czy ukradnie gąbki ze zlewu, to zawsze będzie on. On również gania za kotami, przygryza je w zabawie i jest ze wszystkich najżywszy i najbardziej aktywny. Dla odmiany on raczej woli leżeć osobno, ale w pobliżu człowieka. Jeżeli chcę być pogłaskany podchodzi i zaczyna mruczeć, co jest dość urocze. On za to też nie ma problemu żadnego z byciem branym na ręce.
 
Szukamy dla Heiheia niewychodzącego, bezpiecznego i kochającego domu, który wykastruje kocurka w odpowiednim wieku, chętnie z siostrą Vaianą lub do innego kota.
 
Warunkiem adopcji jest osiatkowanie balkonu (jeśli jest) oraz zabezpieczenie najczęściej otwieranych okien przed wypadnięciem kociaka.
 

 

UWAGA! Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne. Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
 
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR3bEnRi0x-7whvKQMJgFAm3M4ZZXXYPN5Kd1yCABMJz36WXLolzl0xyxmM…), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
 
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Gerta – adopcje@stawiamynalapy.pl; tel. 501 225 409 (poniedziałek-sobota godz. 14:30-20:00)
 
#kotdoadopcji #stawiamynalapy
 
 

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: nie

data urodzenia: marzec/kwiecień 2021

Category: