Elton

Elton to około dziewięcioletni kocur. Zanim trafił do fundacji, mieszkał w domu z dużą ilością zwierząt, i takie warunki zdecydowanie mu nie sprzyjały. Prawdopodobnie ze stresu, związanego ze środowiskiem, wylizywał i wyrywał sobie sierść na brzuchu i obu bokach. Na zdjęciach może jeszcze być widoczna różnica w długości, ale obecnie sierść pięknie odrasta i według prognozy weterynarzy powinna wrócić do normy.
Teraz kocur mieszka w domu tymczasowym, gdzie poza nim jest jedna półtoraroczna kotka. Mimo młodego wieku i dużych zasobów energii rezydentki, świetnie dogadują się ze sobą. Elton dorównuje młodszej koleżance w zabawie wędką, piłeczkami i myszkami. I chociaż chętnie spędza z nią czas, od innych zwierząt zdecydowanie woli ludzi.
Jest niesamowicie przyjaznym kotem – uwielbia się przytulać, siedzieć na kolanach i spać z człowiekiem, najchętniej pod kołdrą. Więc niech poważny wyraz twarzy was nie zmyli.
Elton będzie idealny dla kogoś, kto dużo czasu spędza w domu. Doskonale wpasowuje się w wizję długich wieczorów z herbatą, książką i kotem na kolanach. Lubi spokój i ciszę, więc raczej nie odnajdzie się w domu z małymi dziećmi. Może być jedynakiem albo towarzyszem innego kota, który pozwoli mu na zachowanie przestrzeni osobistej i nie będzie zbytnio go zaczepiał.
Warto też zaznaczyć, że Elton prawdopodobnie ma uczulenie na kurczaka oraz nie je suchej karmy. Poza tymi detalami nie wybrzydza przy misce i z chęcią zjada swoje porcje, a potem sprawdza, czy nie można czegoś podkraść kociej koleżance albo opiekunce.

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: tak

Data urodzenia: 2011

Category: