Drapek

Dzień dobry Państwu, dzisiaj przedstawiamy kitka o imieniu Drapek. Jak spojrzycie na zdjęcia tego przystojniaka, to ujrzycie, że to słodziak okropny! Taki ma śliczny różowy nosek i jest cały w łatki, i nawet poduszki na łapkach ma w łatki. Z charakteru to taki typowy kot typu krowa, czyli kumpel bardzo dobry ale trochę głuptasek. Gdyby chodził do szkoły, to miałby super oceny z wf-u! Obserwowanie jego skoków i akrobacji to czysta przyjemność, szczególnie, że robi to z niesamowitą lekkością, jakby kompletnie nie wkładał w to wysiłku. Jest strasznie sympatycznym kotem, taki nawet pieszczoszek.  W zasadzie lubi każdego człowieka od razu i jest bardzo otwarty na nowe znajomości. Ma około 3 lata, ale nadal zachowuje ogrom kocięcego uroku dlatego jeśli ktoś nie wie czy zaadoptować kocię, czy dorosłego kota, to Drapek będzie idealnym wyborem – nie rozrabia jak kociak, a jest słodki jak kociak.
Drapciu potrzebuje dużo wrażeń w swoim życiu, lecz nie lubi sam ich szukać, dlatego koniecznie musi zamieszkać z innym kotem. Potrzebuje kota pewnego siebie, którego będzie mógł naśladować i z którym będzie mógł uprawiać swój ulubiony sport – kocie zapasy. Zazwyczaj dobrze dogaduje się z kotami, ale muszą mieć podobnie dużo energii co on, bo dla spokojniejszych kotów może wydawać się zbyt nachalny.
Drapciu ma pewne problemy neurologiczne na które pomaga mu tzw. Blokada kręgosłupa. To taki zastrzyk ze sterydu podawany w bolące miejsce. Aktualnie ma blokadę o długim działaniu, która może działać nawet dwa lata. Kiedy przestaje działać należy ją odnowić – częstotliwość i uciążliwość podobna jak powtarzanie szczepienia a dzięki temu kot nie frustruje się bólem i może cały czas być radosny.

Jest strasznym pieszczochem i lubi dzieci, więc może to być fajny kot dla rodziny z nieco starszymi dziećmi np. w wieku szkolnym. Jest nieco roztrzepany, ale generalnie jest to bardzo pozytywny kocurek.

Szukamy dla Drapka niewychodzącego, kochającego, bezpiecznego domu, z zabezpieczonym balkonem (jeśli jest) i/lub oknami, który otoczy go najlepszą opieką.

UWAGA! Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne.
 
Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR3bEnRi0x-7whvKQMJgFAm3M4ZZXXYPN5Kd1yCABMJz36WXLolzl0xyxmM…), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
 
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Gerta – adopcje@stawiamynalapy.pl; tel. 501 225 409 (poniedziałek-sobota godz. 14:30-20:00)
 
 
 

#stawiamynalapy #kotkrakow #kotdoadopcji

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: tak

Data urodzenia: 2016

Category: